202725 odwiedzin
Godzina kodowania - zakończona sukcesem!

GODZINA KODOWANIA-ZAKOŃCZONA SUKCESEM!

W minionym tygodniu wielu uczniów z naszej szkoły wzięło udział w Godzinie Kodowania w ramach Ogólnoświatowego Tygodnia Informatyki. W promocję i wsparcie dla akcji zaangażowały się tak znamienite osoby  jak Barack Obama (Prezydent USA), Bill Gates (twórca Microsoftu), Mark Zuckerberg (twórca Facebook'a), Jack Dorsey (współtwórca Twitter'a) i wiele innych znakomitości ze świata biznesu, sportu i filmu. Godzina kodowania trwała  u Nas w szkole cały tydzień. Uczniowie z dużym zaangażowaniem i satysfakcją rozwiązywali łamigłówki i zadania programistyczne. Wielu z nich osiągnęło bardzo dobre wyniki, potwierdzając swoje wysokie kompetencje, otrzymali nawet certyfikaty! Uczniowie tworzyli swoje własne gry, a przy tym uczyli się programować. Jest to pierwszy krok w podróży do wiedzy o tym, jak działa nowoczesna technologia i jak tworzyć w niej nowe aplikacje.

14.12.2015