202747 odwiedzin
Ludzi dobrej woli jest więcej!

LUDZI DOBREJ WOLI JEST WIĘCEJ!

Czesław Niemen śpiewał w swoim chyba największym przeboju, że dziwny jest ten świat, i że mieści się w nim wiele zła. Jednak optymistycznie wyśpiewał zakończenie, że dzięki ludziom dobrej woli świat nie zginie.

W czwartek, 14 stycznia potwierdził się fakt, że rzeczywiście ludzi dobrej woli jest mnóstwo. Wszyscy oni przybyli na koncert charytatywny, którego bohaterem był Kuba Chrabański, 9-latek chory na glejaka nerwu wzrokowego. Organizatorem koncertu było Miejskie Przedszkole nr 6 w Sochaczewie i nasz Zespół Szkół. Rodzice dzieci z przedszkola przygotowali przedstawienie wprowadzające w klimat przedstawianych przez grupę VI Jasełek, a wszystkie pozostałe grupy przedszkolne po jednym krótkim występie. Naszą szkołę reprezentowała klasa 2a, która brawurowo wykonała taniec do piosenki Shakiry. Prócz tego Ola Błaszczyk wyrecytowała nagrodzony w Powiatowych Dniach Retoryki  wiersz. Gimnazjaliści przygotowali zaś i przepięknie zaśpiewali kilka związanych z tematyką świąteczną piosenek. Było radośnie i sympatycznie, choć przy ostatnim utworze wykonanym przez Julię Woźnicką zrobiło się bardzo nastrojowo, lirycznie i refleksyjnie.

Po koncercie na gości czekały ciasta przygotowane przez rodziców uczniów naszej szkoły i prace plastyczne wykonane przez dzieci i młodzież z obu placówek. Nie zabrakło też wolontariuszy z Samorządu Uczniowskiego z puszkami, do których można było wrzucać pieniążki dla Kubusia.

Wszystkim zaangażowanym gorąco dziękujemy! Pamiętajmy, że ofiarowane dobro zawsze powraca!

Sylwia Pędowska

17.01.2016