202725 odwiedzin
VII Zjazd Stowarzyszenia Rodzina Szkół Chopinowskich

VII Zjazd Stowarzyszenia Rodzina Szkół Chopinowskich w Kobylnikach

20 maja 2016 roku odbyła się bardzo ważna uroczystość w życiu szkoły, jak i całej społeczności lokalnej Kobylnik. Tego dnia zbiegły się dwa ważne wydarzenia: dziesięciolecie nadania imienia szkole i VII Zjazd Stowarzyszenia Rodzin Szkół Chopinowskich. W uroczystości uczestniczyli między innymi: Starosta Płocki Mariusz Bieniek, Burmistrz Gminy i Miasta Wyszogród  Jan Boszko wraz z Przewodniczącym Rady Gminy i Miasta Zbigniewem Boszko i Sekretarz Gminy Anną Kossakowską, proboszcz parafii pod wezwaniem św. Anny w Kobylnikach – ks. Marek Jędrzejewski, radny  Gminy i Miasta Wyszogród Andrzej Dobaczewski oraz Dyrektorzy Szkół Chopinowskich wraz z laureatami i przedstawicielami szkół ze: Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina z Brochowa, Zespołu Szkół Gminnych nr 2 w Małkinii Górnej, Szkoły Podstawowej nr 303 w Warszawie, Szkoły Podstawowej w Sannikach, Zespołu Szkół w Sochaczewie. Na uroczystości nie zabrakło również zarządu Stowarzyszenia w osobach: Prezesa Agaty Kalińskiej, wiceprezesa Bogusławy Siekiera, sekretarza Beaty Kochańskiej. Wśród zaproszonych gości byli również obecni dyrektorzy i przedstawiciele instytucji wspierających szkołę:  Banku Spółdzielczego Vistula w Wyszogrodzie, Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Wyszogrodzie, Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wyszogrodzie, Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Raszewie Włościańskim, Ochotniczej Straży Pożarnej w Kobylnikach. W uroczystości uczestniczyli także: była Dyrektor Szkoły Teresa Jarzyńska – Koper wraz z mężem Grzegorzem Koper, zarząd Rady Rodziców, sołtys wsi,  sponsorzy, Rada Pedagogiczna, Pracownicy Szkoły i uczniowie. Na wstępie uroczystości Dyrektor Szkoły Anna Kijoch przywitała zaproszonych gości. Kolejnym punktem programu była prezentacja multimedialna zatytułowana „10 lat w podróży z Chopinem”, która pokazywała dotychczasową różnorodność  przedsięwzięć skupionych wokół Patrona Szkoły. W dalszej części programu goście byli świadkami widowiska muzycznego w wykonaniu szkolnego zespołu ludowego „Tańczące Fryderyki”, przeplatanego zwycięskimi recytacjami wierszy w konkursie recytatorskim „Chopin w poezji”. Barwne kostiumy, oryginalne układy taneczne, wzruszające recytacje wzbudziły prawdziwy aplauz wśród publiczności.  Po programie artystycznym nastąpiło podsumowanie konkursów chopinowskich i uroczyste wręczenie laureatom dyplomów oraz nagród. Sponsorami uroczystości i nagród byli: Starostwo Powiatowe w Płocku, Urząd Gminy i Miasta Wyszogród, Stowarzyszenie Rodzina Szkół Chopinowskich,  Burmistrz Dzielnicy Ursynów w Warszawie, Zarząd Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Raszewie Włościańskim, Firma „Agmar”, Firma „Sebex”, Piekarnia w Wyszogrodzie, Państwo Anna i Józef Piotrowscy, Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Kobylnikach.

W tym roku zostało przeprowadzonych sześć konkursów międzyszkolnych adresowanych do szkół ze Stowarzyszenia:

• recytatorski w kategorii klas I – III, IV – VI szkół podstawowych i gimnazjum,
  • plastyczny „Projekt okładki do płyty z muzyką Fryderyka Chopina" w kategorii klas I – III,
  • plastyczny „ Mój projekt na pomnik Chopina”(forma przestrzenna)    w kategorii klas IV - VI,
  • plastyczny „Dworek Chopina”  (forma przestrzenna) w kategorii klas IV -  VI,
  • informatyczny w kategorii klas IV – VI i gimnazjum „Projekt okładki do płyty z muzyką Fryderyka Chopina – grafika komputerowa”,
  • informatyczny w kategorii klas IV – VI i gimnazjum „Spotkanie z Chopinem – komiks”.

W dalszej części uroczystości  głos zabrali zaproszeni goście, gratulując organizacji tak ważnego przedsięwzięcia  i wręczając symboliczne upominki.  Na koniec programu uczniowie złożyli kwiaty pod tablicą poświęconą Fryderykowi Chopinowi. Potem nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi w Kąciku Patrona. Ceremonii dokonali: Starosta Płocki, Burmistrz Gminy i Miasta Wyszogród i Prezes Stowarzyszenia. Goście mogli również obejrzeć wystawę prac pokonkursowych. Ostatnim punktem uroczystości było spotkanie integracyjne przy kawie.

29.05.2016