202725 odwiedzin
Pięciodniowa przygoda klas drugich

PIĘCIODNIOWA PRZYGODA KLAS DRUGICH

Klasy IIb i IIc pod koniec maja  wybrały się po raz kolejny na zieloną szkołę, w tym roku  na południe Polski. Tym razem pojechało z nami sześcioro dzieci z klasy IIa. Kolejną niesamowitą przygodę  rozpoczęliśmy  od zwiedzania  zabytkowej Kopalni Soli w Wieliczce. Kolejny dzień to wyjazd na  Słowację. Zwiedziliśmy tam Jaskinię Bielańską, zrobiliśmy dłuuuugi spacer nad wodospady, w sumie 14km. Nie  było lekko, ale  nasze dzieci jak zawsze doskonale  sobie poradziły. Kolejny dzień, 1 czerwca – Dzień Dziecka. Spędziliśmy go  na słowackich termach w Tatralandii. Radości, jaka towarzyszyła naszym dzielnym podróżnikom nie sposób opisać  słowami. Rodzice sprawili im piękny prezent. Czwartego dnia wjechaliśmy kolejką linowa na Gubałówkę. Oczywiście nie obeszło się  bez  zakupów pamiątek na Krupówkach. Było spotkanie z góralem – dzieci miały okazje  posłuchać  gwary góralskiej, zobaczyć  stroje  ludowe. Ostatniego dnia   czekała na dzieciaków  kolejna moc  wrażeń- całodniowy pobyt w  największym Parku Rozrywki w Polsce – Energylandii. Do Sochaczewa wróciliśmy późnym wieczorem zmęczeni i szczęśliwi!

Była to dla mnie kolejna fantastyczna przygoda. Dzieci są niesamowite! Nie tylko ja  byłam pod wrażeniem ich samodzielności, zorganizowania, siły  i determinacji – każdy dzień  wypełniony był  atrakcjami od wczesnych godzin rankiem do późnego wieczora. Uroku tej podróży dodała z pewnością  pogoda, która nam towarzyszyła przez 4 dni. Pozostały fantastyczne wspomnienia i setki pięknych zdjęć wykonanych przez rodziców, którzy pojechali z nami, opiekowali się dziećmi i zadbali o zapisz fotograficzny naszego wyjazdu. Dziękuję!

Renata Chudzyńska

Zdjęcia Alicja Feliga i Tomasz Kochański