przejdź do Sochaczew.pl
194149 odwiedzin
Brązowy medal i V miejsce z Pucharu Polski Judo Młodzików i Młodziczek w 2011

W dniach 18-19 listopada 2011 w bytomskiej hali widowiskowej „ Na skarpie „ odbył się Puchar Polski Młodzików i Młodziczek w Judo – U15. Turniej zgromadził najlepszych zawodników z całej Polski, z uwagi, że nie ma Mistrzostw Polski w kategorii młodzików, a zwycięstwo na tym turnieju, daje tytuł najlepszego zawodnika/zawodniczki kraju na rok 2011.

Brązowy medal w kategorii wagowej 63 kg. zdobyła Justyna Szewczyk uczennica klasy IIC naszego Gimnazjum nr 3. W pierwszej rundzie miała wolny los. W drugiej uległa Weronice Jałoszyńskiej z WTJ Włocławek. W pierwszej walce repasażowej pokonała, przed czasem, Katarzynę Borkowską z KS Start Radom. W walce o brązowy medal pokonała Patrycję Michałowską z UKS Kodokan Toruń.

Brązowy medal z Pucharu Polski jest największym sukcesem Justyny w jej dotychczasowej karierze sportowej.

V miejsce w kategorii wagowej 60 kg. zdobył Damian Paduch uczeń klasy IIB Gimnazjum nr 3. Wygrał 4 walki. W pierwszej walce pokonał Przemysława Kuczborskiego z UKJ 225 Warszawa. W drugiej walce pokonał Maksymiliana Bogdał z UKS Konrad Gdańsk. W trzeciej wygrał z Szymonem Kamizelą z MKS Żak Kielce. W czwartej wygrał z Radosławem Lewińskim z UKJ AON Warszawa. Walkę półfinałową przegrał z Sebastianem Marcinkiewiczem z MKS Juwenia Wrocław. W walce o brązowy medal przegrał w doliczonym czasie walki z Kacprem Więcławem z UKJ AON Warszawa.

Zarząd i zawodnicy UKS „ Siódemka „ Sochaczew zapraszają wszystkim kibiców i sympatyków judo na V Ogólnopolski Turniej Judo o Puchar Wójta Gminy Sochaczew Pana Mirosława Orlińskiego , który odbędzie się w dniu 26 listopada 2011 w Hali Sportowej przy Zespole Szkół w Kątach. Gościem honorowym turnieju będzie wicemistrzyni olimpijska z Atlanty Pani Aneta Szczepańska. Uroczyste otwarcie zawodów godz. 10.00. Wstęp wolny.