WSPÓŁCZESNA DZIEWCZYNKA Z ZAPAŁKAMI

Każdy z nas z pewnością zna baśń o „Dziewczynce z zapałkami”. Ten utwór literacki opowiadający o niełatwym życiu małej dziewczynki, która usiłuje sprzedać zapałki w mroźny zimowy wieczór, wzbudza wiele emocji. Finał baśni jest bardzo smutny, ale nie w przedstawieniu, które pokazała rodzicom klasa 3A z SP nr 7. Tutaj dziewczynka spotkała małych dobrych ludzi, o dużych gorących sercach, którzy jej pomogli, bo w ten w ten wigilijny wieczór, pełen gwiazdkowego czaru i miłości płynącej ze żłóbeczka na cały świat, wszystko jest możliwe. Nie zabrakło również Maryi z Dzieciątkiem, Józefa, trzech Króli, pasterzy oraz chóru dziecięcego, który pięknie śpiewał kolędy i pastorałki. Na zakończenie, tego magicznego wieczoru mali artyści wręczyli rodzicom własnoręcznie zrobione prezenty, jak również oni otrzymali od nich drobne upominki. Jestem bardzo dumna ze swoich uczniów, którzy mimo nękających ich chorób, potrafili sprężyć się i pięknie wystąpić.

M. Kępa

02.01.2018