SPORTOWE NEWSY

16 marca 2018 roku badmintonowa reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 7 w Sochaczewie (rocznik 2005 i młodsi) zdobyła tytuły Mistrzów Powiatu Sochaczewskiego. Bardzo cieszy dublet naszej ekipy bo najlepsi w powiecie okazały się zarówno dziewczynki jak i chłopcy.  W reprezentacji SP 7 zagrali: Aleksandra Janiak, Julia Fabisiak, Mateusz Odolczyk i Eryk Tyl. Zawody międzypowiatowe już niebawem - trzymamy kciuki.

13 marca klasa sportowa (a w zasadzie 8 osobowa reprezentacja) 2b oraz 4c wzięły udział w wycieczce do Warszawy. Odwiedziliśmy dwa ciekawe miejsca tj. Muzeum Sportu i Turystyki oraz wystawę klocków Lego na Stadionie Narodowym.  Podczas pobytu w Centrum Sportu braliśmy udział w ciekawej lekcji muzealnej zawierającej elementy detektywistyczne. Starsi uczniowie bardzo dobrze współpracowali z młodszymi kolegami z 4 klasy. Na deser z zainteresowaniem obejrzeliśmy wystawę klocków Lego...i oczywiście pobawiliśmy się nimi. Czas na wycieczce minął szybko i miło.

Noc z 16/17 marca 2018 roku klasa sportowa 2b przy SP 7 Sochaczew spędziła w sportowy, wesoły i integracyjny sposób. Od godziny 20.00 do 6.00 trwała bowiem "Sportowa nocka w szkole".  Całonocny klasowy festiwal sportu rozpoczął się tradycyjnie - pizzą oraz zostawieniem "w depozycie" telefonów komórkowych (by nie kusiły i nie przeszkadzały w zabawie).  Potem królowały już siatkówka, koszykówka, emocjonujący zbijak oraz badmington. Uczniowie podzieleni zostali losowo na drużyny w których rywalizowali ze sobą. Nie będę podawał wyników tej rywalizacji bo ona jest najmniej istotna. Najbardziej liczyła się współpraca grupowa, często zróżnicowana aniżeli ta codzienna "wuefowa" czy "sksowa". W przerwach między rozgrywkami oglądane były filmy. W tym nie mogło zabraknąć jednego o tematyce sportowej. Seansem były "Fast Girls" - Sprinterki (2012) w reżyserii Regan Hall.

Emanuel Zimny

19.03.2018