I MIEJSCE W POWIATOWYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM

23 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 4 odbył się XV Powiatowy Konkurs Matematyczny „Mistrz Matematyki” dla klas III. Wzięło w nim udział 25 uczniów z pięciu szkół. Dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności matematyczne rozwiązując cztery zadania tekstowe w ciągu 60 minut. Naszą szkołę reprezentowała pięcioosobowa drużyna, wyłoniona w eliminacjach szkolnych: Jan Pawłowski z klasy 3a oraz Alicja Guzik, Michał Staniaszek, Wojciech Tymiński, Witold Zuchora –z klasy 3d. Wszyscy nasi uczniowie doskonale poradzili sobie z rozwiązaniem zadań, co sprawiło, że uzyskaliśmy najlepszy wynik i drużynowo zajęliśmy pierwsze miejsce. Indywidualnie trzecie miejsce zdobyli: Alicja Guzik, Jan Pawłowski i Michał Staniaszek. Zwycięska drużyna w dniu 06 kwietnia podczas podsumowania konkursu odebrała nagrody i puchar dla szkoły. Całemu zespołowi gratulujemy doskonałego wyniku i życzymy dalszych sukcesów!

E. Fergińska M. Kępa