MAŁE DYKTANDO

Dnia 11 maja  2018 roku  w Szkole Podstawowej nr 3 w Sochaczewie odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny.  Już po raz dwudziesty uczniowie z klas trzecich z sześciu szkół podstawowych, zmagali się z trudnym językiem polskim, pisząc tekst dyktanda   pt. „Dyżurny”. Naszą szkołę reprezentowali: Jan Pawłowski, Piotr  Chruśliński, Tomasz Stępniak z klasy 3a, Dawid Borkowski i Patryk Pawłowski z klasy 3c oraz Mateusz Matusiak z klasy 3d. Nasi uczniowie wypadli znakomicie zdobywając jeden złoty i dwa srebrne medale. Tytuł Mistrza Ortografii przypadł Jasiowi Pawłowskiemu, a wicemistrzami zostali Mateusz Matusiak  i Patryk Pawłowski. Uczestnicy konkursu otrzymali  pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy medale i nagrody książkowe. Z racji dwudziestej edycji konkursu na dzieci czekał jubileuszowy tort. Dziękujemy wszystkim  uczniom za udział w konkursie, raz jeszcze gratulujemy  zwycięzcom i życzymy sukcesów w klasach starszych.

M. K., E. F., M. W.