"BRĄZOWY" MICHAŁ W WOJEWÓDZTWIE

SP 7 Sochaczew na Mazowieckich Igrzyskach w LA. Brąz Michała Gąsiora.

6 czerwca 2018 roku w Płocku odbyły się Finały Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lekkiejatletyce. Wśród najlepszych szkolnych sportowców województwa mazowieckiego stanęła reprezentacja SP 7 Sochaczew. W tym roku naszym największym sukcesem był brązowy medal Michała Gąsiora w biegu na 100 metrów rocznik 2002. Michał w eliminacjach uzyskał bardzo dobry wynik 11,69. Do finału czyli najszybszej szóstki wszedł z pierwszego miejsca. W finale pobiegł minimalnie wolniej uzyskał czas 11.71. Niestety dwóch rywali okazało się szybszych i ostateczne zajął 3 miejsce. Na swoim równym i dobrym poziomie skakała Kinga Burzyńska. W gronie 20 zawodniczek po trzech eliminacyjnych próbach zajmowała 8 lokatę z wynikiem 4.50. Tym samym awansowała do wąskiego 8 osobowego finału i oddała kolejne trzy skoki. Wspaniale się zmobilizowała w ostatniej szóstej próbie gdzie uzyskała wynik 4.61. Dał on jej ostatecznie 8 miejsce w województwie. W sprincie na 400 metrów pobiegł Maciej Brdeja. Uzyskał on czas 57.27 i ostatecznie sklasyfikowany został na 10 pozycji w gronie 20 zawodników. Na 12 miejscu zakończyła rywalizację sztafeta 4x100 metrów chłopców 2002 roku w składzie: Jakub Kasza, Patryk Wyrembowski, Maciej Brdeja, Michał Gąsior. Chłopcy przenieśli pałeczkę w 49.27 sekundy. O pechu może mówić Kacper Stencel, którego kontuzja wykluczyła z rywalizacji na 300 metrów. Weronika Lewandowska trenująca w KM Aktywni Sochaczew, reprezentująca gimnazjum Wymysłów przebiegła dystans 600 metrów w 1.50.33. Jest to jeden z lepszych wyników Weroniki w tym sezonie.

Emanuel Zimny

12.06.2018