POKÓJ NAUCZYCIELSKI NA WESOŁO

Dzień Edukacji Narodowej to święto radosne – zarówno dla uczniów, jak i wszystkich pracowników szkoły.  12 października w naszej szkole było bardzo wesoło, a to za sprawą klas piątych. Przenieśli nas oni do pokoju nauczycielskiego, gdzie można było podsłuchać rozmów nauczycieli. Jedni byli jeszcze pełni zapału, inni już nieco zmęczeni szkolną codziennością. Widzowie mogli posłuchać znanych piosenek ze zmienionymi przez autorki scenariusza słowami. Jena z nauczycielek śpiewała: „Mam tę moc, będę sprawdzać całą noc” inna, że tak zazdrości koleżance, która ma jeszcze zapał do pracy.  Druga scenka zaprowadziła nas do klasy Bolusia, w którego brawurowo wcielił się Oliwier Miikulski z 5a. Kuszony przez diabła (Ola Błaszczyk) i upominany przez anioła (Zosia Konarska) nie wiedział jaką drogę edukacji wybrać, aby w szkole było mu dobrze.  Pojawiła się również firma reklamująca przydatne nauczycielom gadżety: różowe okulary do patrzenia na stan konta bankowego, pelerynę – niewidkę do chowania się przed dyrektorem i uczniami a także tabletki, aby nauczyciel miał końskie zdrowie.  Klasa 8c z panią Więckowską przygotowała fantastyczny quiz „Jak znasz swoją szkołę?”, który stał się gwoździem programu. O słodkie nagrody walczyli wszyscy – i uczniowie, i nauczyciele.  I na koniec, zgodnie z tradycją obowiązującą w naszej szkole od kilku lat, Samorząd Uczniowski wręczył swoje nagrody zasłużonym nauczycielom.  Było wesoło, sympatycznie i gwarnie – jak to w szkole. Szkoda, że do takiego dnia znów trzeba czekać rok.

Sylwia Pędowska

05.11.2018