Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

W naszej szkole realizowany jest Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa – Priorytet 3.

Priorytet 3 – Rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

W związku z tym zakupiono książki do biblioteki szkolnej, które posłużą do realizacji zaplanowanych zadań czytelniczych.

Zakupy dokonano na podstawie konsultacji społeczności szkolnej, dialogu z biblioteką publiczną, współpracy bibliotekarzy z dyrektorem szkoły, nauczycielami, Samorządem Uczniowskim i Radą Rodziców .

W 2018 r. zakupiono do biblioteki szkolnej  książki na łączną kwotę 15.000 zł. w tym 12.000 zł dofinansowanie z NPRCz i 3000 zł. z budżetu szkoły. Trzy lata trwały starania o dofinansowanie, ale sukces jest już widoczny!

Półki w bibliotece uginają się od nowości wydawniczych: bajek, komiksów, literatury obyczajowej i przygodowej. Nie zabraknie również literatury faktu, bajek logopedycznych i terapeutycznych oraz serii dla najmłodszych czytelników.

Serdecznie zapraszamy do BIBLIOTEKI