JESTEŚ WIDOCZNY, JESTEŚ BEZPIECZNY

W dniu 20 maja br. uczniowie z SP nr 7 mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu w ramach kampanii społecznej "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny" prowadzonej przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, jak i Mazowiecką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w porozumieniu z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego. Głównym założeniem akcji jest poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów poprzez promowanie używania elementów odblaskowych. Uczniowie biorący udział w tym wyjątkowym wydarzeniu, otrzymali zestawy zawierające elementy odblaskowe. Podczas spotkania z funkcjonariuszami policji przedstawiono film "Tak chcę być bezpieczny" i omówione zostały rodzaje zagrożeń na jakie są uczniowie narażeni w codziennym życiu i jak się przed nimi chronić. Dzieci poznały zasady udzielania pierwszej pomocy pod bacznym okiem strażaków. Mogli też sprawdzić swoje umiejętności podczas ćwiczeń z użyciem fantomów do nauki resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Uczniowie również mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności jazdy na rowerze pokonując przygotowany tor rowerowy.

Dziekujemy za cenną lekcję.

ADMIN