198281 odwiedzin
ŚLUBOWANIE PIERWSZAKÓW

30 października 2019 r. był wyjątkowym dniem dla Pierwszaków, którzy złożyli ślubowanie i zostali przyjęci do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 w Sochaczewie. Uroczystość ta rozpoczęła się o godz. 10.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Sochaczewie. A wcześniej? Już kilka tygodni wcześniej rozpoczęły się przygotowania. Pierwszacy poznawali szkołę, kolegów, zaznajamiali się ze swoimi prawami i obowiązkami, wdrażali się do wspólnego życia w społeczności szkolnej. Pomagali im w tym starsi koledzy, wychowawczynie, pracownicy szkoły i oczywiście rodzice. Wreszcie 30 października nadeszła upragniona, długo oczekiwana chwila. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, rodzice, rodzeństwo, dziadkowie i uczniowie ze starszych klas. Zgromadzonych gości oraz pierwszoklasistów powitał dyrektor pan Zbigniew Pakuła.W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pan dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom. Następnie uczniowie z klas Ia, Ib i Ic przedstawili programy artystyczne opracowane i przygotowane przez wychowawczynie: p. M. Betę, p. R. Próchniak i p. K. Kowalską. W odświętnych strojach, w kolorowych biretach na głowach, pierwszacy błysnęli talentem. Znajomość przepisów ruchu drogowego, pięknie zaśpiewane piosenki, taniec, przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole. Po tych wspaniałych występach uczniowie udali się do sal na zasłużony poczęstunek, przygotowany przez rodziców. Tam też uczniowie dostali prezenty, przygotowane przez starszych kolegów z klas trzecich.

Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły! Zostaliście nowymi członkami, naszej wielkiej szkolnej rodziny!

Karolina Kowalska

06.11.2019