198283 odwiedzin
A TY, CZUJESZ KLIMAT?

Uczniowie klasy 8a, biorą  udział w programie „Godziny Wychowawcze ze Światem” organizowanym przez zespół edukacji Polskiej Akcji Humanitarnej. Program zawiera elementy edukacji globalnej, które podejmują bardzo ważne i aktualne tematy zmian klimatycznych i zanieczyszczenia kuli ziemskiej. Poza teorią, uczniowie postanowili działać, kierując się zasadą: „Zmieniajmy świat małymi krokami”…

Podczas „Tygodnia Edukacji Globalnej: w dniach 18- 22 listopada 2019 podczas przerw obiadowych w małej salce gimnastycznej zostanie przeprowadzona SZKOLNA GIEŁDA UBRAŃ: „Wymieniamy się ubraniami”.

Ideą akcji jest ograniczenie zakupu nowych ubrań, zmniejszenie odpadów tekstylnych i „podarowanie drugiego życia” ubraniom, które nam się znudziły, przestały się nam podobać lub z nich wyrośliśmy.

Warunki wymiany ubrań wśród uczniów: ubrania nie mogą być zniszczone, muszą być wyprane i wyprasowane.

ZACHĘCAMY UCZNIÓW SP7 DO UDZIAŁU W AKCJI!

K. Czajkowska

13.11.2019