201518 odwiedzin
"GDY BÓJ NAD BZURĄ WRZAŁ"

Laureaci Powiatowego Konkursu  Historycznego

W miniony czwartek w Szkole Podstawowej nr 4 w Sochaczewie  odbyło  się   rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Historycznego „Gdy bój  nad Bzurą  wrzał’. W konkursie  wzięło udział 68 uczestników z 8  szkół. Konkurs  był  w kategoriach klas III-VI. Naszą  szkołę  reprezentowali uczniowie: Klasy III: Jan Milewski, Bartosz Dybiec, Filip Regulski; Klasy IV: Zofia  Siejka, Miłosz  Madanowski, Patryk Szata; Klasy V: Lena   Śliwińska, Jan Pawłowski, Bartosz Wójcicki; Klasy VI: Paweł Muciek, Agata  Brandebura, Marta  Borkowska. Tematyka  tegorocznego konkursu była  związana z  obchodami 80 rocznicy Bitwy nad Bzurą.  Jednym z zadań uczestników było zwiedzenie  wystawy  stałej  w sochaczewskim muzeum. Pytania  testowe  przygotowane  były m.in. w oparciu o  eksponaty. Kolejnym zadaniem uczestników konkursu było również  poznanie  miejsc pamięci na terenie  powiatu związanych z uczestnikami kampanii wrześniowej. Kolejny blokiem  tematycznym konkursu  były symbole  narodowe i  ich historia. Poziom konkursu był bardzo wysoki, ale  nasze  dzieci poradziły  sobie, jak zawsze, rewelacyjnie.

Laureatami tegorocznej edycji zostali:

- w kategorii klas III:

Jan Milewski – I miejsce

Bartosz Dybiec II miejsce

Filip Regulski – wyróżnienie

- w kategorii Klas IV

Zosia Siejka – III miejsce

- w kategorii klas V

Bartosz Wójcicki  I miejsce

Wszystkim serdecznie  gratulujemy, jesteśmy z Was dumni

R. Ch.