przejdź do Sochaczew.pl
194150 odwiedzin
Biegi Sylwestrowe

W ostatni dzień roku 2011 odbyły się w Łodzi Biegi Sylwestrowe. Na przełajowej trasie wiodącej po łódzkim Arturówku zebrało się ponad 900 osób chcących na sportowo pożegnać stary rok 2011. Rywalizowano na dwóch dystansach. Bieg główny skierowany był do urodzonych w 1995 r. i starszych. Odbywał się na dystansie 10 kilometrów. Drugi bieg to dystans 2 km. Skierowany został do młodzieży gimnazjalnej, ale również wystartowali w nim uczniowie podstawówek.

W obydwu biegach Sochaczew miał swoich reprezentantów. W gronie 804 startujących na 10 km, 28 miejsce zajął Emanuel Zimny. Kolejny dobry bieg zaliczył Adam Ząbczyński - Gimnazjum nr 3 Sochaczew zajmując 51 miejsce.

Na 2 kilometry wystartowało pięciu trenowanych przez Emanuela Zimnego uczniów Zespołu Szkół w Sochaczewie. W gronie 130 zawodników najlepiej spisał się Tomasz Jaczyński  zajmując 6 miejsce. Za uzyskany wynik Tomek odebrał nagrodę rzeczową z rąk najlepszego obecnie w Polsce 800 metrowca Adama Kszczota oraz olimpijczyka ze sztafety 4x400 metrów Piotra Kędzi. Jako 39 do mety, a 11 wśród dziewcząt dobiegła Klaudia Lelonek. 60 w generalce i 20 wśród dziewcząt bieg ukończyła Aneta Gonta.  Na 84 miejscu dobiegła Julia Dragańska, na 89 Aleksandra Pietruszka. Uczennice Szkoły Podstawowej nr 7 w Sochaczewie zajęły 30 i 33 miejsce wśród dziewcząt, będą jednocześnie najmłodszymi zawodniczkami w biegu.