194159 odwiedzin
„Let’s sing in English” – nasze wielkie zwycięstwo

W   Szkole Podstawowej nr 4 w Sochaczewie odbył się wyjątkowy konkurs zorganizowany przez nauczycieli języka angielskiego. Uczniowie z klas 1-6 śpiewali piosenki. Wystąpili jako soliści oraz zespoły pięcioosobowe. Nowością był fakt, że śpiewali wyłącznie w języku angielskim. Oceniani byli w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1-3 i 4-6.

Repertuar był rozmaity, od dziecięcych rymowanek po najnowsze światowe przeboje. W klasach 1-3  zwyciężyła Karolina Goźlińska, uczennica klasy 3a Szkoły Podstawowej nr 7, która rewelacyjnie zaśpiewała piosenkę Freddiego Mercury „I want to break free”. Przejmujący głos Karoliny przeszywał nas na wskroś, a wizerunek oryginalnego wykonawcy mieliśmy przed sobą jak żywy.

Świetnie zaprezentował się również nasz zespół składający się z dziewcząt z klasy 3c  – Aleksandry Brandenbury, Wiktorii Ciury, Julii Janickiej i Aleksandry Jakubowskiej, które wraz z Gabrielą Stępień z klasy 2c zaśpiewały piosenkę „London bridge is falling down”. Wyśpiewując tym sobie trzecie miejsce, z czego były bardzo dumne.

Wszystkich obecnych przechodziły dreszcze, gdy słuchaliśmy Agnieszki Pakocy, uczennicy klasy 6c, śpiewającej „Beauty and the Beast”. Z całą pewnością to ona jest tą pięknością z piosenki. Jury potwierdziło nasze zdanie przyznając jej pierwsze miejsce.

Także i na drugiej pozycji uplasowała się nasza uczennica Katarzyna Fornalska, także z 6c, która pomimo choroby zjawiła się na konkursie. Kasia spowodowała, że na sali nie było osoby, której oczy nie byłyby zwilżone łzami. W sposób przejmujący zinterpretowała jakże smutną piosenkę „Once upon December”. Nie trzeba było znać języka angielskiego, aby zrozumieć tekst i poczuć smutek w niej się kryjący.

W roli wesołych zwierzątek z filmu „Król lew” wystąpiły uczennice klasy 4b Natalia Sołdaczuk i Marta Woźniak, które zaprezentowały znaną wszystkim piosenkę „Hakuna matata” i zdobyły trzecie miejsce w swojej kategorii.

Jagoda Kasza z 1b zaśpiewała piosenkę „Clap your hands”. Swoim śpiewem spowodowała, że cała sala  klaskała, tupała, kręciła głową oraz krzyczała Hurray! Chyba nie było osoby, która nie śpiewałaby z Jagodą.

W tym miejscu należy wyrazić ogromne podziękowania organizatorom za profesjonalne przygotowanie konkursu, wspaniałym uczestnikom oraz jakże wyrozumiałym rodzicom, którzy w komplecie stawili się na występach i trzymali mocno kciuki za swoje pociechy. Dziękujemy wszystkim, którzy tak wiele czasu i pracy włożyli w pracę z dziećmi. Gdyby nie oni nasi podopieczni nie odnieśliby tak wielkiego sukcesu.

Marzena Zimna

Galeria: Let's-sing-in-English