PORADNIK DLA RODZICÓW - O LEKACH, MARIHUANIE, DOPALACZACH BEZ HISTERII

"Przyszło nam żyć w czasach, w których być rodzicami nastolatka jest coraz trudniej. Boimy się o nasze dzieci, boimy się, że nie sprostamy trudnej roli rodzica, że nie uda się ustrzec dziecka przed zagrożeniami, których pojawia się coraz więcej i których istoty często nie rozumiemy. Chcielibyśmy być dla naszych dzieci nauczycielami życia, jakimi byli dla nas nasi rodzice. Jednak tempo zmian cywilizacyjnych jest tak duże, że często poruszamy się w rzeczywistości naszych dzieci gorzej od nich i nie możemy im już służyć naszym doświadczeniem. Chcielibyśmy być dla nich autorytetami, ale jakże rzadko mamy po temu okazję, skoro posługują się innym językiem, mają inny styl bycia i zabawy, odmienną, często obcą dla nas obyczajowość. Boimy się zatem coraz bardziej, bo brak komunikacji z dziećmi potęguje dezorientację i poczucie bezradności."

Więcej w "Poradniku dla rodziców o lekach, marihuanie, dopalaczach bez histerii".

Publikacja zawiera także informacje:

-Jak trafnie postępować z dzieckiem w okresie dorastania?

-Utrzymywanie więzi emocjonalnej.

-Utrzymywanie skuteczności wychowawczej.

-Jak reagować na kłamstwo?

-Jak postępować z nastolatkiem eksperymentującym z lekami i narkotykami?

-Objawy uzależnienia.

-Rodzaje uzależnienia.

-Wzory używania.

-Substancje psychoaktywne popularne w środowiskach młodzieżowych.

-Fazy używania narkotyków.

-Jak rozmawiać z młodymi zwolennikami ideologii pronarkotykowej?

"Poradnik dla rodziców o lekach, marihuanie, dopalaczach bez histerii"

Zachęcamy wszystkich rodziców do lektury.

Agata Wężowska

psycholog Zespołu Szkół