Obóz językowy Euroweek szkoła liderów

OBÓZ JĘZYKOWY EUROWEEK SZKOŁA LIDERÓW

W dniach 12-15 listopada gimnazjaliści głównie z klas językowych uczestniczyli w obozie językowym EuroWeek w malowniczym Długopolu Dolnym. Zajęcia były prowadzone w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń przez szkoleniowców Europejskiego Forum Młodzieży – stowarzyszenia posiadającego wieloletnie doświadczenie w działalności edukacyjnej na rzecz młodzieży. Obóz składał się z czterech bloków tematycznych: „Kierowanie”, „Praca w grupie”, „Kultury świata” i „Europa; stosunki międzynarodowe”.

Gimnazjaliści mieli możliwość prowadzenia konwersacji w języku angielskim z wolontariuszami z różnych państw, między innymi z Turcji, Meksyku, Indii, Kenii i Indonezji. Przedstawili nam oni interesujące prezentacje dotyczące państw, z których pochodzą. Każda z prezentacji zawierała podstawowe informacje geograficzno-kulturowe oraz ciekawostki w postaci śmiesznych filmików i zdjęć. Zajęcia prowadzone były wyłącznie w języku angielskim, co dawało naszym gimnazjalistom możliwość doskonalenia swoich umiejętności językowych. W czwartek pojechaliśmy na wycieczkę do Kłodzka, w którym zwiedziliśmy Twierdzę Kłodzką, a także do Bystrzycy Kłodzkiej, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Filumenistyczne. Z pewnością odwiedzimy Długopole jeszcze nie raz.

Katarzyna Bogdał

A oto co Zuzia z klasy 3a sądzi na temat EuroWeek:

„Wyjazd bardzo mi się podobał. Z miłą chęcią w takim samym gronie pojechałabym tam ponownie. Podobały mi się pomysły na prezentacje, a moja ulubiona to prezentacja na temat Indonezji. Kluczem wszystkiego byli niesamowici wolontariusze z najróżniejszych zakątków świata.”

Swoje wrażenia opisała również Ola z klasy 2a:

„W środę wyjechaliśmy na czterodniową wycieczkę do Długopola Dolnego. Gdy przyjechaliśmy, zostaliśmy miło przyjęci. Gdy się zakwaterowaliśmy, zjedliśmy obiad i poszliśmy na pierwsze zajęcia, a po nich na wspaniałą dyskotekę. W kolejne dni odbywały się intersujące prezentacje, prace w grupach, a w czwartek byliśmy na wycieczce. Podczas obozu poznaliśmy kulturę i zwyczaje wielu krajów takich jak: Meksyk, Indie, Turcja, Indonezja, Kenia i Bułgaria. Atmosfera panująca na zajęciach czy poza nimi była wspaniała. Było bardzo miło i wesoło. Wolontariusze byli bardzo sympatyczni i zabawni. Cieszę się, że ich poznałam, i że wybrałam się na tę wycieczkę. Szkodna jednak, że trwała tak krótko.”

17.11.2014