I Sochaczewski Konkurs Historyczny

W Szkole Podstawowej nr 4 odbył się konkurs historyczny dla uczniów szkół podstawowych „Mazowsze – moja mała Ojczyzna”. W konkursie wzięło udział 30 uczniów ze wszystkich szkół miejskich. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III a w składzie: Julia Gers, Dawid Błaszczyk i Bartłomiej Kądziela.

Dzieci podzielone według kategorii wiekowych w ciągu 45 minut rozwiązywały test składający się z pytań otwartych i zamkniętych, dotyczący m. in. naszego miasta, symboli narodowych, legend Mazowsza, rezydencji władców Polski na Mazowszu oraz wydarzeń historycznych, kulturalnych związanych z tymi obiektami. Organizatorki konkursu przygotowały ciekawe, a zarazem trudne zadania. Okazało się jednak, że nasi uczniowie posiadają dużą wiedzę i bardzo dobrze poradzili sobie z rozwiązaniem testu. Wszyscy uzyskali wysoką liczbę punktów, a Julia Gers w kategorii klas trzecich zajęła trzecie miejsce. Po zmaganiach konkursowych uczniowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, a potem udali się na lekcję do Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą. Konkurs przebiegał w bardzo miłej  i sympatycznej atmosferze.

Całemu zespołowi młodych historyków z klasy III a dziękuję za zaangażowanie oraz rzetelną pracę podczas przygotowywania się do konkursu. Życzę dalszych sukcesów w odkrywaniu historii Małej Ojczyzny.

Ewa Fergińska

18.11.2014