„Do Re Mi” już za nami…

24-25 marca 2015 roku z Zespole Szkół w Sochaczewie odbył się III Powiatowy Konkurs Piosenki Polskiej „Do Re Mi”. W tym roku do konkursu zgłosiły się 24 szkoły z naszego powiatu, które stanęły do śpiewającej walki o najlepsze miejsca.

Konkurs podzielony jest na kategorie SOLIŚCI i DUETY WOKALNE oraz na grupy wiekowe: uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej, uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Patronat nad konkursem objęło Radio Sochaczew oraz Burmistrz Miasta Sochaczew.

Ideą tego konkursu jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży piosenek polskich wykonawców. W tegorocznej edycji konkursu uczniowie wybierali piosenki z listy polskich wykonawców na litery F i G. Wybór naszych uczestników padł między innymi na piosenki Farby, Ewy Farnej, Fasolek, Filipinek, Gawędy, Marka Grechuty, Edyty Geppert, Edyty Górniak, Sylwii Grzeszczak czy repertuar Anny German, który choć nie najłatwiejszy, a mierzyli się z nim i duzi jak gimnazjaliści i mali jak uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej.

W sumie w trzeciej edycji konkursu jurorzy wysłuchali 66 utworów. Tegoroczne jury w składzie: Pani Katarzyna Proch, Pan Daniel Kujawa, Pani Grażyna Gajda i Pani Aleksandra Skwira po burzliwych naradach postanowiło nagrodzić następujących uczniów:

SOLIŚCI KLAS 1-3 SP

I miejsce EWA REJMAN – SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4

II miejsce MICHALINA GOSIK – SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3

III miejsce MATEUSZ STANIASZEK – SZKOŁA PODSTAWOWA W IŁOWIE

Wyróżnienie* SUZANNAH ZAMANI – NIEPUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 „AKADEMIA PRYMUSA”

Wyróżnienie* ADRIAN TOMALA – SZKOŁA PODSTAWOWA W IŁOWIE

DUETY WOKALNE KLAS 1-3 SP

I miejsce DAWID i ALEKSANDRA BŁASZCZYK – SZKOŁA PODSTAWOWA NR 7

II miejsce ALAN WASILEWSKI i BARTŁOMIEJ KĄDZIELA – SZKOŁA PODSTAWOWA NR 7

III miejsce KAMILA i MARTA ŁUKASZEWICZ – SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4

SOLIŚCI KLAS 4-6 SP

I miejsce MARIA STASIAK – SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4

II miejsce URSZULA ŻOCHOWSKA – SZKOŁA PODSTAWOWA W TERESINIE

III miejsce KAROLINA JĘDRZEJEWSKA – SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3

Wyróżnienie* KAROLINA GOŹLIŃSKA – SZKOŁA PODSTAWOWA NR 7

Wyróżnienie* ALEKSANDRA OLEJNICZAK – SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2

Wyróżnienie* OLIWIA ADAMCZYK – SZKOŁA PODSTAWOWA W KĄTACH

DUETY WOKALNE KLAS 4-6 SP

I miejsce WIKTORIA PISAREK i EMILIA WIĘCKOWSKA – SZKOŁA PODSTAWOWA NR 7

II miejsce WIKTORIA FABISIAK i AGNIESZKA ADAMIAK – SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4

III miejsce MATEUSZ i MAŁGORZATA GAWOR – SZKOŁA PODSTAWOWA W TERESINIE

SOLIŚCI GIMNAZJUM

I miejsce DARIA KOBIERECKA (akompaniament – MACIEJ ZIELIŃSKI) – GIMNAZJUM POWIATOWE

II miejsce ANITA ZNAMIROWSKA – GIMNAZJUM W WYCZÓŁKACH

III miejsce KAROLINA TOMCZAK – GIMNAZJUM W IŁOWIE

Wyróżnienie* ZUZANNA KUROWSKA – GIMNAZJM W IŁOWIE

Wyróżnienie* DARIA ROZMARYNOWSKA – GIMNAZJUM W SZYMANOWIE

Wyróżnienie* NATALIA BONIECKA – GIMNAZJUM W TERESINIE

DUETY WOKALNE GIMNAZJUM

I miejsce AGNIESZKA PAKOCA i JULIA WOŹNICKA (akompaniament – PIOTR DĄBROWSKI) – GIMNAZJUM NR 3

II miejsce ALEKSANDRA WOJTCZAK i ZUZANNA JANKOWSKA – GIMNAZJUM W SZYMANOWIE

III miejsce ALEKSANDRA PANEK i ALEKSANDRA ZASŁONA – GIMNAZJUM W TERESINIE

Nagrody dla laureatów ufundowali: Burmistrz Miasta Sochaczew Pan Piotr Osiecki, Dyrektor Zespołu Szkół Pan Zbigniew Pakuła, Wójt Gminy Nowa Sucha Pan Maciej Mońka, Dyrektor Niepublicznego Przedszkola „Małe Zuchy” Pani Anna Janowska, Przedsiębiorstwo Transportowe „Poltrans” s.c., Przedsiębiorstwo Transportowo-Spedycyjne „Trans-sped” sp.j., Lynx - dystrybucja Paweł Fergiński

Dziękuje lokalnym mediom za wsparcie i nagłośnienie naszej imprezy. Szczególne podziękowania dla Radia Sochaczew.

Wszystkim jeszcze raz serdecznie gratuluję życzę dalszych sukcesów i mam nadzieję, że spotkamy się przy kolejnej edycji konkursu, na którą już dziś serdecznie zapraszam.

Kinga Przybylska

koordynator konkursu