Mistrzowie Matematyki 2015

„Wszyscy matmę lubimy, chętnie jej się uczymy każdy z nas zaśpiewać chce, że królową nauk jest ”.

Dnia 1 kwietnia 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 4 w Sochaczewie zebrali się najlepsi matematycy z klas trzecich z czterech sochaczewskich podstawówek i ze Szkoły Podstawowej z Kątów i Kozłowa Biskupiego, w sumie 30 uczniów, aby rozwiązywać zadania matematyczne. Uczniowie musieli zmierzyć się z czterema zadaniami, których poziom wykraczał poza podstawę programową.

Naszą szkołę reprezentowali:

1. Oliwia Barańska z kl. III a

2. Bartłomiej Kądziela z kl. IIIa

3. Julia Gers   z kl. IIIa

4.Patrycja Kawecka z kl. III c

5. Patryk Piórkowski z kl. IIIc

Nasi trzecioklasiści zaprezentowali się drugi rok z rzędu rewelacyjnie zdobywając trzy medale i drużynowo zajmując pierwsze miejsce w powiecie.

Medale indywidualne zdobyli:

Złoty medal i tytuł „ Mistrza matematyki”- Bartek Kądziela

srebrny medal – Patrycja Kawecka

brązowy medal – Julia Gers

Zwycięska drużyna w dniu 23 kwietnia odebrała medale, puchar i nagrody rzeczowe z rąk  Burmistrza Marka Fergińskiego. Matematykom z siódemki gratulujemy i życzymy  wielu sukcesów w klasach starszych. Gratulujemy również paniom Ewie Fergińskiej i Małgorzacie Kępie, które przygotowywały uczniów do tego konkursu.

M. Kępa i E. Fergińska

26.04.2015