Egzamin z samodzielności zdany na szóstkę!

Dnia  22 kwietnia  szczególnie  oczekiwali uczniowie  klas Ib i Ic naszej szkoły. To dzień, kiedy wyruszali na swą pierwszą  zieloną  szkołę. Emocje związane z  tym  wyjazdem  towarzyszyły  dzieciom, rodzicom i nam, nauczycielom. Na pierwszą  zieloną szkołę  wybrałyśmy Ośrodek  Wypoczynkowy „Kulka” położony na granicy  Rezerwatu Przyrody „Kulka” na Mazurach, otoczony  malowniczym jeziorem  i  wieloma  hektarami czystych  lasów. W tej malowniczej  scenerii, z dala  od  zgiełku  miasta, dzieci  spędziły  niezapomniane  3 dni. Pierwszaki uczestniczyły w różnorodnych  zajęciach aktywnych, integracyjnych, terenowych i  edukacyjnych. Była przejażdżka  quadami, segway, mega  gry planszowe, euro-bungee. Dzieci odwiedziły Stumilowy Las i uczestniczyły w urodzinowej  zabawie. Dzięki wskazówkom leśnych przyjaciół wykonały misję i odnalazły zaginiony miodek dla Kubusia.  Na spotkaniu z leśniczym  uczyły się  rozpoznawać  podstawowe  gatunki roślin  i zwierząt, odkrywały tajniki lasu i jego mieszkańców. Nie  zabrakło  warsztatów  tanecznych w supernowoczesnej  sali  dyskotekowej. Obawy jakie  towarzyszyły przede wszystkim nam – dorosłym, w związku   z wyjazdem  takich  maluchów, okazały się  zupełnie  nieuzasadnione. Pierwszaki były  bardzo  samodzielne, zdyscyplinowane i zorganizowane. Chciałam podkreślić,  że pojechało kilkoro dzieci, które przyszły do klasy pierwszej w  wieku lat  sześciu i byli   po prostu....fantastyczni!  Ten trzydniowy pobyt okazał się  czasem super integracji, wspaniałej zabawy i  niezapomnianych  wrażeń, które  zostały  utrwalone  na zdjęciach. Pogoda, nas  nie  zawiodła, cały czas mieliśmy piękne  słoneczko.  Szkoda było wracać...  Już  planujemy przyszłoroczny  wyjazd, bo z takimi dziećmi żal  byłoby nie  jechać – tym razem na dłużej!

Renata Chudzyńska

Zdjęcia Tomasz Kochański