III Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego   ‘Macmillan Primary School Tournament’

W dniu 28 kwietnia w Zespole Szkół w Sochaczewie odbył się III Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego ‘Macmillan Primary School Tournament’, zorganizowany przez nauczycielki języka angielskiego Zespołu Szkół w Sochaczewie p. Agnieszkę Kwiatkowską oraz p. Marzenę Zimną. Do udziału zostali zaproszeni uczniowie szkół podstawowych z powiatu sochaczewskiego. Patronat nad imprezą objęło wydawnictwo ‘Macmillan Polska’. Zmagania przebiegały w dwóch kategoriach wiekowych (klasy 1-3  i klasy 4-6 szkoły podstawowej). Zadaniem uczniów było napisanie testu, którego rozwiązanie zajęło 45 min.  Po zakończeniu sprawdzianu, wszyscy uczniowie wraz z opiekunami zgromadzili się w sali gimnastycznej. W oczekiwaniu na wyniki, uczestnicy mogli podziwiać umiejętności wokalne uczennic Zespołu Szkół oraz obejrzeć prezentację dotyczącą naboru do naszego gimnazjum, przygotowaną przez uczniów klasy 2b z Gimnazjum nr 3. Dla zapewnienia bezstronności testy oceniane były przez nauczycieli języka angielskiego w składzie: Agnieszka Kwiatkowska, (Zespół Szkół w Sochaczewie), Maria Domińczak (SP w Janowie), Monika Jędraszczak (SP w Brochowie), Michał Sompor (SP nr 3 w Sochaczewie), Magdalena Skrobisz (SP w Kozłowie Szlacheckim), Magdalena Gomulińska (SP nr 4 w Sochaczewie), Ewelina Gołaszewska (SP w Kurdwanowie), Edyta Wróblewska (SP w Teresinie), Anna Nicewicz-Figat (SP nr 2 w Sochaczewie), Aneta Jagielska (SP w Iłowie).  Z ogromną przyjemnością gościliśmy uczniów z 10 szkół,  spośród których wyłoniono po trzech  laureatów  w każdej kategorii oraz przyznano wyróżnienia.

Laureaci z klas 1-3:

1. Mateusz Białobrzeski – Szkoła Podstawowa w Teresinie
2. Szymon Króliczak – Szkoła Podstawowa w Teresinie
3. Marcel Pakuła – Szkoła Podstawowa w Iłowie
    Igor Dragan – Szkoła Podstawowa nr 3 w Sochaczewie

Wyróżnienia:

1. Julia Gers – Szkoła Podstawowa nr 7
2. Julia Kobylińska– Szkoła Podstawowa nr 4
    Oliwia Gozdek – Szkoła Podstawowa nr 3 w Sochaczewie

Laureaci z klas 4-6:

1. Izabela Grzybowska – Szkoła Podstawowa nr 4 w Sochaczewie
2. Alex Zamani – Szkoła Podstawowa nr 4 w Sochaczewie
3. Natalia Stępień – Szkoła Podstawowa nr 3 w Sochaczewie

Wyróżnienia:

1. Radosław Goluch – Szkoła Podstawowa w Teresinie
2. Adam Milczarek – Szkoła Podstawowa nr 2 w Sochaczewie

Pragniemy wyrazić ogromną wdzięczność Dyrekcji Zespołu Szkół w Sochaczewie za pomoc i ogromne wsparcie naszej inicjatywy, Firmie Bakoma, która przekazała przepyszne jogurty, Wydawnictwu Macmillan, które opracowało testy i podarowało nagrody dla wszystkich uczestników konkursu oraz Burmistrzowi Miasta Sochaczew za ufundowanie nagród książkowych dla zdobywców trzech pierwszych miejsc.

Laureatom serdecznie gratulujemy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom za udział, życząc dalszych sukcesów.

Agnieszka Kwiatkowska & Marzena Zimna

nauczycielki Zespołu Szkół w Sochaczewie