MAŁE DYKTANDO

Dnia 15 maja 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Sochaczewie odbył się XVII miejsko – gminny konkurs ortograficzny „Małe Dyktando”. Wzięło w nim udział 39 uczniów z 6 szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentował ośmioosobowy zespół wyłoniony w szkolnych eliminacjach w składzie: Julia Gers, Aleksandra Janiak, Nina Krzyżanowska, Mateusz Plichta, Basia Słubik, Julia Zimna  – uczniowie klasy 3a oraz Patrycja Kawecka i Eryk Tyl – uczniowie klasy 3c. Uczestnicy wykazali się znajomością ortografii pisząc dyktando pt. „Wędrujący kogut”, przygotowane przez doradcę metodycznego w zakresie edukacji wczesnoszkolnej. Nasi uczniowie zaprezentowali wysoki poziom znajomości zasad oraz umiejętności ortograficznych i interpunkcyjnych. Indywidualnie doskonale spisała się Julia Gers zdobywając srebrny medal oraz Aleksandra Janiak i Julia Zimna, które zdobyły brązowe medale. Gratulujemy wszystkim dzieciom i życzymy im dalszych sukcesów w kolejnych zmaganiach z ortografią już w klasie czwartej.

E. Fergińska i M. Kępa

28.05.2015