Z wizytą u egzotycznych zwierząt

Z WIZYTĄ U EGZOTYCZNYCH ZWIERZĄT

Dzień 16 października był dniem szczególnym dla pierwszoklasistów z klasy 1A i 1 D , bowiem w tym dniu uczniowie pojechali na pierwszą wycieczkę do Safari Zoo w Borysewie. Ogród Zoologiczny Zoo Safari Borysew to wyjątkowe miejsce w centralnej Polsce, gdzie można stanąć twarzą w twarz z dzikimi zwierzętami z całego świata. Wyjątkowa aranżacja przestrzeni, niezapomniane atrakcje i bliskość natury, to powody dla których Ogród Zoologiczny w Borysewie stanowi jedną z największych atrakcji w Polsce. Podziwiać tu można nie tylko najgroźniejsze dzikie zwierzęta - Białe Tygrysy bengalskie, Białe Lwy, Pumę, Białe Wilki, Serwale, ale także Lemury, Bawoły indyjskie, jedyne w Polsce Bawoły afrykańskie i Tapira. Są tu także Kangury,  wielbłądy jednogarbne i dwugarbne. Do tej pory udało się zgromadzić około 85 gatunków zwierząt dzikich. Oprócz zwiedzania ogrodu specjalną kolejką, dzieci miały okazję pojeździć  na kucyku szetlandzkim, pogłaskać małe kózki czy też króliczki, bądź lamę. Najmłodszym uczniom szczególnie podobała się zabawa w Figlarni, gdzie mogli skakać na trampolinie, zmierzyć się z kosmicznym torem przeszkód czy dmuchaną dziewięciometrową zjeżdżalnią. A także zanurkować w basenie z piłeczkami oraz przejść przez dmuchaną gąsienicę. Po radosnej zabawie pierwszaki uczestniczyły również w zajęciach edukacyjnych „ Bajkowi ulubieńcy, czyli prawda o zwierzętach z popularnych bajek.” Dzieci dowiedziały się jak wygląda życie małp, tygrysów, lwów. Na koniec, po smacznym obiedzie pierwszaki zadowolone wróciły do domu, prosząc o zorganizowanie im następnej wycieczki.

M.Kępa   E. Fergińska

22.10.2015