203324 odwiedzin
Byliśmy w Tropical Islands

BYLIŚMY W TROPICAL  ISLANDS!

Uczniowie klasy IIb i IIc mają  za sobą  kolejny dłuższy  wyjazd. Tym razem wybraliśmy się  na  dwudniową  wycieczkę, której główną, choć nie jedyną, atrakcją,  była Tropikalna  Wyspa   niedaleko Berlina. Pierwszym   punktem naszej  dwudniowej przygody  było zwiedzanie  jednego z  najnowocześniejszych obiektów  sportowych w Polsce, Inea Stadionu w Poznaniu. Przewodnik pokazał nam salę  konferencyjną, szatnię, poziom boiska, salę  legend. Obiekt  zrobił na nas  ogromne  wrażenie. Będąc w Poznaniu, trudno nie  odwiedzić „Rogalowego Muzeum”. Dzieci aktywnie  uczestniczyły w przygotowywaniu rogali, pomagając  Rogalowemu Mistrzowi przy  użyciu tradycyjnych narzędzi cukierniczych. Poznały  gwarę  ludową. Był  film animowany pt. „Rogalowa Historia Poznania”. Nie  obeszło  się  bez  degustacji  rogali świętomarcińskich. Na koniec dzieci otrzymały  czeladnicze  certyfikaty. Kolejny dzień  powitaliśmy bladym świtem. Czekała nas dwugodzinna podróż do  naszych  zachodnich sąsiadów. A tam…przeżyliśmy fascynującą przygodę! To największa samonośna hala świata- 360m długości, 210m szerokości i 107 m wysokości. To największy  tropikalny park  rozrywki w Europie. Morze Południowe, ogromna powierzchnia do pływania, plaża, palmy okalające brzeg, balijskie chaty, wodospad, różne  zjeżdżalnie, Wioska Tropikalna z oryginalnymi budowlami – po prostu czyste  szaleństwo! Na mnie jednak największe  wrażenie  zrobiły nasze  dzieci.  W dwa dni pokonaliśmy  tysiąc  kilometrów autokarem, na pewno w sumie kilkanaście kilometrów  na nogach. Na wyspie ogromna powierzchnia, ogrom turystów, a wśród nich  nasze  kochane  szkraby, które świetnie się  organizowały, pilnowały, przestrzegały ustalonych  zasad. Z takimi  fajnymi, rezolutnymi dziećmi można jechać nawet na koniec świata!

Renata Chudzyńska

zdjęcia Tomasz Kochański