203325 odwiedzin
Baśniowe jasełka

BAŚNIOWE JASEŁKA

Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny. W okresie przygotowań każdy stara się być lepszym, zrobić dla bliźniego coś dobrego. Staramy się też zatrzymać na chwilę przed przedświątecznym pędem. Takich wrażeń dostarczyli nam 21. grudnia uczniowie naszej szkoły. W baśniowej scenerii pojawili się u wrót Stajenki Pinokio, Jaś i Małgosia, Dziewczynka z zapałkami, Smerfetka i inni, by złożyć dary nowonarodzonemu Dzieciątku. Maryja (Julia Więckowska) i Józef (Bartłomiej Janowski) dziękowali każdej postaci za płynące z serca podarunki. Chór szkolny pod opieką pani Kingi Przybylskiej komentował każdą wizytę pięknie odśpiewanymi kolędami i pastorałkami. Skrzypaczki szkolne uatrakcyjniły spektakl swoim występem. Przepiękna dekoracja w postaci witrażu wykonanego przez uczniów klasy 2a gimnazjum pod kierunkiem pani Katarzyny Milczarek zachwyciła wszystkich. Na szczególną atmosferę występu niewątpliwie miał wpływ  fakt, że wzięli w nim udział przedstawiciele wszystkich grup wiekowych, co ukazało specyfikę naszej szkoły. Ogromne gratulacje należą się pani Mariannie Ciurzyńskiej za przygotowanie maluchów i dostarczenie wszystkim momentów świątecznego wzruszenia.

S&P

23.12.2015