203622 odwiedzin
"Końcowe odliczanie..."

"KOŃCOWE ODLICZANIE..." PROGRAM PROFILAKTYCZNY

W dniu 11 stycznia w  naszej szkole uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej mieli okazję wziąć udział w warsztatach  z zakresu profilaktyki uzależnień. Projekt profilaktyczny (alkohol, dopalacze, narkotyki itp. używki), jest autorskim, oryginalnym i jedynym w Polsce tego typu przedsięwzięciem. Celem zajęć było uświadomienie młodemu człowiekowi i prezentacja wybranych, często tragicznych sytuacji i zdarzeń wynikających z występowania wszechobecnych trucizn, jakimi bez wątpienia są: alkohol, narkotyki i dopalacze. Zajęcia uczyły myślenia, pokazały konsekwencje własnych działań, a dzięki „przeżytym” w czasie warsztatów „wypadkom” zostały na zawsze w umysłach dzieci. Na spotkaniu między innymi wykorzystano ”alkogogle” (okulary pokazujące świat,  który widzi człowiek znajdujący się pod wpływem alkoholu). Uczniowie mieli okazję przejechać się specjalnie przygotowany „wrak – model pojazdu”, który obrazowo pokazuje czym kończy się jazda „pod wpływem” i przeżyć konsekwencje spożywania alkoholu. Zajęcia były bardzo ciekawe .

R&J

13.01.2016