Moc atrakcji w stolicy

MOC ATRAKCJI W  STOLICY!

27 stycznia klasa IIc wybrała się  na całodniową wycieczkę  do Warszawy. Atrakcji  było moc! Dzieci obejrzały  spektakl „Królowa Śniegu” w teatrze „Syrena”, zwiedziły   z przewodnikiem gmach TVP na Woronicza, obejrzały wystawę „Dinozaury na żywo” przy  Stadionie Narodowym. Na koniec, po zmroku podziwiały „Królewski Ogród Światła”  w Wilanowie.  Następnego dnia, w grupach opisywały wrażenia z  tego wyjazdu.

Oto, co napisały:

Najpierw  obejrzeliśmy spektakl „Królowa Śniegu”. Bardzo martwiliśmy się o Kaja, co z nim będzie? Baliśmy się złego diabła. Następnie  byliśmy w TVP – zwiedzaliśmy salę, której było  nagrywane „Pytanie na śniadanie”, „Jaka to melodia” i wiele  innych  programów. Obejrzeliśmy też  garderoby. Później  byliśmy na wystawie ryczących, ruszających się  dinozaurów, były wielkie i  długie, wyglądały jak  prawdziwe - było super! Na końcu mieliśmy czas wolny dla  siebie, mogliśmy się  bawić, był sklepik. Na pokazie  światełek podziwialiśmy pszczoły, tulipana, i inne kwiaty. Ta wycieczka  była  fantastyczna!

Marta Kochańska, Ania  Badyńska, Kuba Selerski, Maciek Siekierski, Olaf Szyprowski

Na początku obejrzeliśmy spektakl „Królowa Śniegu” w teatrze „Syrena”. Postacie, które występowały, były bardzo kolorowe i realistyczne. Potem zwiedzaliśmy TVP. Byliśmy w  studiach o nazwach „Pytanie na śniadanie”, „Świat się  kręci”, Jaka to melodia”. Następnie  pojechaliśmy do parku  dinozaurów. Dinozaury były rzeczywistego wzrostu – ryczały  ruszały się. Widzieliśmy pterodaktyle, tyreksy i diplodoki. Na koniec  zwiedziliśmy „Królewski Ogród Światła”. Zachwyciły nas światła, które zapalały się w  rytm  muzyki. Były także motylki, drzewo, liście, kwiaty, karoca z końmi i ogromna  fontanna.  Nasza wycieczka była po prostu wystrzałowa!

Julia Kotkowska, Iza Witczak, Sebastian Marczak, Kuba Rosłoniak, Bogdan Słubik

Najpierw byliśmy na „Królowej Śniegu”. Baliśmy się o  Kaja. Gdy się  skończyło przedstawienie pojechaliśmy do Telewizji Polskiej. Tam były dziury w ścianach po to, żeby nie było echa. Gdy pan nas skończył oprowadzać pojechaliśmy oglądać  dinozaury. Było fajnie, bardzo nam się  podobały te wielkie  zwierzęta, wyglądały jak  żywe. Potem pojechaliśmy do ogrodu światła. Był tam ślimak z  lampek, osa i  biedronka. Oczywiście każdy miał zdjęcie w  karocy. Powrót do  domu był  świetny!

Nina Zarzycka, Wiktoria Łukasiak, Iza Stachlewska, Marcel Feliga, Michał Szyszak

Najpierw pojechaliśmy do teatru „Syrena” na spektakl „Królowa Śniegu”. Straszny diabeł opowiadał straszną  historię. Ten diabeł  był trochę  straszny. Potem byliśmy w gmachu TVP, a następnie oglądaliśmy wystawę „Dinozaury na żywo”. Na koniec spacerowaliśmy po świetlanym ogrodzie. Nasza wycieczka była najlepsza na świecie!

Serafinka Feliga, Karolina Majcher, Sandra Połeć, Mikołaj Błaszczak, Paweł Muciek

Bardzo mnie cieszy, że  dzieci wróciły zadowolone. Ja jestem pod ogromnym wrażeniem tego, jak przeżywają i zapamiętują to, co oglądają i jak pięknie  potrafią swe wrażenia przelać na papier!

Renata Chudzyńska

01.02.2016