203419 odwiedzin
„Calineczka”- czyli pasowanie na czytelnika

Uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 7 uczestniczyli w uroczystości pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej.  Gośćmi spotkania byli pan dyrektor Zbigniew Pakuła oraz pan dyrektor Jacek Zagajewski, który w swoim wystąpieniu zachęcał pierwszoklasistów do czytania. Uczniowie mieli okazję obejrzeć przedstawienie „Calineczka” na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena. Aktorami w przedstawieniu byli uczniowie klasy 3b gimnazjum: Julia Woźnicka, Kasia Ezman, Piotr Dąbrowski, Piotr Piórkowski, Daria Wójcik, Mikołaj Wosiński, Mateusz Witkowski, Ola Stępniak, Małgosia Kalinowska, Dominika Orłowska oraz Weronika Figat. Po obejrzeniu przedstawienia dzieci mogły pochwalić się swoją wiedzą na temat poszanowania książek.

Na zakończenie nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Potem w towarzystwie starszych koleżanek i kolegów przeszły do biblioteki,  aby poznać zasady korzystania ze zbiorów bibliotecznych i wypożyczyć swoje pierwsze książeczki.

Dla wielu był to początek przygody z biblioteką, która mamy nadzieję będzie trwała latami.

R.J.

22.02.2016