Szlakiem Pamięci Żołnierzy Cichociemnych

SZLAKIEM PAMIĘCI ŻOŁNIERZY CICHOCIEMNYCH

20 września uczniowie klasy 6b i 2c gimnazjum uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Brzozowa. Celem wycieczki było poznanie historii żołnierzy Armii Krajowej – Cichociemnych w  75. rocznicę zrzutu Cichociemnych ekipy „Jacket” na terenie powiatu sochaczewskiego. Naszym przewodnikiem był pan Andrzej Grabarek -  dyrektor Szkoły Podstawowej w Brzozowie, która nosi imię Żołnierzy AK Cichociemnych. Wycieczkę rozpoczęliśmy od miejsca zrzutu grupy spadochroniarzy, który miał miejsce  w roku 1941. Następnie pojechaliśmy pod Obeliski upamiętniający poległych żołnierzy i  na miejscowy   cmentarz. Na koniec  udaliśmy się do szkoły w Brzozowie, gdzie oglądaliśmy pamiątkowe tablice związane z żołnierzami. Wycieczka zakończyła się wspólnym zdjęciem przed budynkiem szkoły .Bogatsi o nowa wiedzę i zadowoleni z wyprawy wróciliśmy do Sochaczewa.

J.K.

28.09.2016