203425 odwiedzin
W świątecznym nastroju

W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU

6 kwietnia uczniowie klasy 1A i 3D ze swoimi wychowawczyniami panią Moniką Beta i panią Edytą Kruczyk odwiedzili zabytkowy, barokowy  dworek w Strzyżewie, położony niedaleko Żelazowej Woli. Dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych o tematyce wielkanocnej. Uczniowie samodzielnie wykonywali pisanki, palemki wielkanocne, ozdoby świąteczne, siały rzeżuchę, a nawet wyrabiały ciasto drożdżowe na ciasteczka. Smakołyki miały różne kształty. Były rogaliki, warkocze, zajączki, miecze, obwarzanki, węże i inne. Co prawda po upieczeniu trudno było poznać swoje dzieło, ale i tak smakowało wybornie. Pomiędzy zajęciami pani opowiadała nam o zwyczajach szlachty żyjącej w XVIII wieku. Dla dzieci, które uważnie słuchały, był konkurs z nagrodami. Na koniec szukaliśmy koszyczka z jajeczkami, który ukrył wielkanocny zajączek. Choć pogoda spłatała nam małego figla, zabawa była przednia.

Życzymy wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT.

Monika Beta