Sochaczew
LEKCJA PRZYRODY W KAMPINOSKIM PARKU NARODOWYM

26 kwietnia uczniowie klasy 5a wybrali się do Kampinowskiego Parku Narodowego na terenowe warsztaty przyrodnicze. Wraz z przewodnikiem przeszliśmy 8 kilometrową trasą w samym sercu Puszczy Kampinoskiej. Po drodze wykonywaliśmy różne zadania przyrodnicze.  Np. oznaczaliśmy gatunki drzew, tworzyliśmy łańcuchy pokarmowe, opisywaliśmy otaczający nas krajobraz. Najbardziej podobały nam się las olchowy (tzw. ols) - rosnący na podmokłym bagiennym terenie.

Nasza 4 godzinna wędrówka zakończyła się ogniskiem, pieczeniem kiełbasek i zabawą na świeżym powietrzu.  Trochę zmęczeni, ale dotlenieni, z wypiekami na twarzach i w dobrych humorach wróciliśmy do Sochaczewa.

Polecamy innym uczniom taką nietypową lekcję przyrody w samym środku puszczy!

K. Czajkowska z klasą 5a

28.04.2017