Sochaczew
Powiatowy konkurs matematyczny za nami

POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY ZA NAMI

26 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 4 w Sochaczewie odbył się X IV Powiatowy Konkurs Matematyczny „Mistrz Matematyki” dla uczniów klas III. Naszą szkołę reprezentowała pięcioosobowa drużyna, wyłoniona w eliminacjach  szkolnych, w składzie: Mikołaj Błaszczak IIIc, Jakub Selerski IIIc, Marta Kochańska IIIc, Eryk Bartoszuk IIIb, Nina Zarzycka IIIc.

Konkurs pisało 25 uczniów z pięciu szkół. Matematycy  mieli za  zadanie  rozwiązać cztery zadania  tekstowe w ciągu 60 minut.  Drużynowo  zajęliśmy II miejsce.  Indywidualnie  Kuba  Selerski zdobył srebro. Marcie Kochańskiej  brakło pół punktu do brązu.

Zważywszy  na  kosmiczny poziom zadań i  na  sposób myślenia  moich dzieci, dla  mnie  wszyscy są  zwycięzcami. Udowodnili, że  chociaż  są  dopiero w klasie 3, to mają  świetnie  rozwinięte  myślenie  matematyczne i są bardziej kreatywni i twórczy niż  niejeden  nauczyciel. Jestem pełna podziwu  dla  moich  uczniów, którzy przez trzy lata  systematycznie  uczęszczali  na dodatkowe zajęcia koła matematycznego, rozwiązywali setki zadań i  czerpali z  tego przyjemność. Największym moim  sukcesem jest to, że zaszczepiłam w nich  miłość  do królowej nauk.  Nie jest w  stanie  odebrać mi tej  satysfakcji  szufladkujący i zabijający  w dzieciach  twórcze myślenie klucz odpowiedzi!

Dziękuję p. Małgosi Kępie za przeprowadzenie eliminacji szkolnych.

Renata Chudzyńska

06.05.2017