Szkolny dzień patriotyzmu

11 listopada obchodziliśmy w Polsce Święto Niepodległości. Zainspirowani tym faktem postanowiliśmy stworzyć Szkolny Dzień Patriotyzmu. Tak naprawdę pomysł stworzenia tego dnia zrodził się w umysłach Naszych skromnych historyków, do organizacji włączyli się również: jak zawsze chętny Samorząd Uczniowski i nieoceniona w swej dobroci Rada Rodziców.
Ogłosiliśmy dwa konkursy, zachęcając tym samym młodzież do wspólnej zabawy. Pierwszy konkurs miał na celu wspólną pracę klasy, ponieważ każda klasa miała narodowo udekorować swoje kąciki w salach lekcyjnych. Natomiast drugi konkurs miał pobudzić wyobraźnię dzieci – poproszono o ubranie się w kolorach biało-czerwonych, przypinając do ubioru elementy patriotyczne. Najlepsze stroje obiecano nagrodzić, tak jak i najładniejsze kąciki klasowe.
Tak więc, 15 listopada w szkole pojaśniało od biało-czerwonych strojów. Pomysłów nie brakowało: były malowane twarze, czerwone legginsy, szaliki z napisem Polska, warkocze przeplatane biało-czerwoną wstążką czy biało-czerwone skarpetki oraz wiele innych ciekawych elementów uczniowskiej garderoby. Nawet Nasze Szanowne Grono Pedagogiczne pokusiło się o biało-czerwone stroje.
Szkolny Dzień Patriotyzmu zaliczamy do dni udanych i z niecierpliwością czekamy na kolejny tematyczny w szkole dzień.

Galeria: Dzień-patriotyzmu-w-naszej-szkole

K&Z