203429 odwiedzin
Młody bohater

MŁODY BOHATER

Od niemal roku Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji prowadzi akcję „Młody Bohater”. Służy ona wyróżnieniu i nagrodzeniu dzieci i młodych ludzi, którzy wykazali się godną naśladowania postawą. Laureaci nagrody ocalili, bądź pomogli ocalić czyjeś życie, wykazując się odwagą i zdecydowaniem w sytuacji zagrożenia. 1 czerwca 2017 roku MSWiA zorganizowało w Warszawie uroczystość z okazji Dnia Dziecka. Została na nią zaproszona grupa laureatów. W tym wydarzeniu wzięła udział EmilIa Ogrodowska uczennica klasy 5c Szkoły Podstawowej nr 7 w Sochaczewie. Dziewczynka uratowała swój dom i życie domowników przed pożarem. Zauważyła, że coś niepokojącego dzieję się z piecem centralnego ogrzewania. Wspólnie z bratem rozpoczęli akcję ratowniczą. Emilka zadzwoniła pod  numer alarmowy 112 i poinformowała dyżurnego o niebezpieczeństwie. Szybka reakcja dziewczynki zapobiegła tragedii. W czasie uroczystości Emilce towarzyszyli koledzy i koleżanki z klasy. Medal i nagrodę za bohaterstwo wręczał Minister MSWiA Mariusz Błaszczak. Dzieci miały okazję obejrzeć pokazy z udziałem oddziałów specjalnych między innymi desant, pościg za terrorystą z udziałem psa Yellow. Uroczystość zakończyła się wspólnym piknikiem.

Mariola Paciorkowska

03.06.2017