przejdź do Sochaczew.pl
226634 odwiedzin
Z pamiętnika gimnazjalistki

Z „PAMIĘTNIKA GIMNAZJALISTKI”:
 

Pierwszy września 2014 roku.

Na nasz statek przybyła nowa załoga – SAMI NOWICJUSZE...kompletny brak doświadczenia, ale po zdobyciu pierwszych szlifów będziemy gotowi do wyjścia w morze, a więc CAŁA NAPRZÓD!


Z „Pamiętnika gimnazjalistki”:
 

Pierwszy września 2015 roku.

Nasz rejs trwa. Zdobywamy wiedzę i doświadczenia. Zawiązały się nawet przyjaźnie, raźniej jest wspólnie pokonywać trudy codziennych zmagań z żywiołem…

Niektórym z nas tak bardzo spodobała się ta podróż po morzu wiedzy, że postanowili wypłynąć na szerokie wody i sprawdzić się w samotnej walce z żywiołem. Wykazali się i wiadomościami, i umiejętnościami, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia.

 

Z „Pamiętnika gimnazjalistki”:

Dwudziesty drugi  czerwca 2017 roku.

Dziś kończy się nasz gimnazjalny rejs. Trwał 907 dni. Wzięło w nim udział 86 zapaleńców, których wyszkolenia podjęło się 70 kapitanów. Pływaliśmy 290 godziny po morzu faktów historycznych, 240 godzin po wodach biologii i geografii. 120 godziny krążyliśmy wśród doświadczeń chemicznych, 750 godzin błądziliśmy po meandrach j. polskiego i j. obcych. Czasem złe wiatry zagnały nas gdzie indziej niż do brzegów Matematyki czy Fizyki. Niektórzy na wyspach zapomnienia spędzili wiele czasu, ale pod czujnym okiem sternika odnajdywali właściwą drogę. Zdarzały się burze i sztormy- klasówki- Wtedy musieliśmy wykazać się zdobytą wiedzą i wykorzystać swoje umiejętności, by wyjść z opresji obronną ręką i móc płynąć dalej.

Bywały też chwile bardzo przyjemne, kiedy morska bryza owiewała nasze umysły i lekko dryfowaliśmy po wodach nauki, odkrywając nowe gatunki fauny i flory, różne zjawiska językowe, prawa fizyczne i chemiczne oraz piękno języka ojczystego... Nasz rejs szczęśliwie dobiega końca. Z pewnością długo będziemy go pamiętać. Nie zapomnimy też naszych kapitanów, z różnych powodów. Mamy ostatnią okazję, by przekazać im nasze myśli i odczucia….

Czas bezlitośnie rozrzuci nas po świecie i powoli będzie starał się wymazywać z naszej pamięci wspólnie spędzone chwile, jednak my postaramy się nie zapomnieć...

To nie jest koniec, to nie jest nawet początek końca, to dopiero koniec początku.

Julia Więckowska

A A A
26.06.2017
godz.20:03
 
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość