Matematyka królową nauk

Kilka tygodni temu w naszej szkole mieliśmy przyjemność uczestniczyć w "Tygodniu matematycznym" zorganizowanym przez nauczycieli, z którymi spotykamy się codziennie  na lekcjach matematyki.

W "matematycznym tygodniu" korytarze naszej szkoły zostały suto przystrojone w różne znaki, symbole związane z matematyką. Nikt więc, nie mógł zapomnieć, aby zgłosić się do któregoś z przygotowanych konkursów. Nasza szkoła zamieniła się w istną pracownię Pitagorasa. Na przerwach spotykaliśmy swoich rówieśników, a także młodszych kolegów dumających nad zadaniami. Organizatorzy nie pozostawali obojętni na prośby o pomoc, z chęcią pomagali w rozwiązywaniu skomplikowanych działań. Była to dla nas dobra "powtórka" wiedzy z poprzednich klas. Wyszły na jaw nasze małe braki (oczywiście wynikające tylko z przeoczenia, a nie z lenistwa). Mogliśmy dowartościować się i z dumą stwierdzić, że jednak coś potrafimy, a godziny spędzone nad "wkuwaniem" wzorów i tabliczki mnożenia nie poszły na marne.

Poznaliśmy także mistrzów rozwiązywania SUDOKU, a przyznam, że takich w naszej szkole  niemało. Zorganizowany konkurs "Jeden z Dziesięciu" wyłonił tęgie i bystre głowy w rachowaniu. Wiemy, że na  najbliższym  szkolnym apelu  laureaci poszczególnych konkursów  dostaną nagrody i dyplomy - kolejne do bogatej już zapewne  kolekcji.

Jesteśmy  bardzo szczęśliwi, że nauczyciele wyszli do nas z takim pomysłem. Nudny tydzień w szkole został urozmaicony i każdy z nas mógł się wykazać umiejętnością logicznego myślenia. W imieniu uczniów serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję na więcej takich tematycznych tygodni.

Szczęśliwi Gimnazjaliści

23.05.2012