WIGILIA 2017

„Jest taki dzień, tylko jeden, raz do roku.

Dzień, zwykły dzień, który liczy się od zmroku.

Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem.

Dzień, piękny dzień, dziś nam rok go składa w darze.”

Magia tych najpiękniejszych świąt na dobre zagościła w klasie 1a od początku grudnia.  W przygotowania do pierwszej wspólnej klasowej Wigilii  zaangażowali się  mali i duzi. Bajkowa sceneria naszej  sali to dzieło Dzieci i Rodziców. Cudowny, pełen magii i wzruszeń wieczór  wigilijny w  naszej klasie miał  miejsce w miniony piątek. Dzieci ubrane  były w czapki Mikołaja, które samodzielnie uszyły pod kierunkiem  Pani Eweliny, mamy Michała. Zaprezentowały wiersze i pastorałki opowiadające o niezwykłości wigilijnej  nocy.  Wręczyły swoim Rodzicom własnoręcznie, misternie  wykonane prezenty. Był opłatek, życzenia, prezenty, było uroczyście i tak  rodzinnie. Cudownie było patrzeć na  radość i błysk w oczach zarówno bohaterów  tego wieczoru, jak i zaproszonych gości.

R. Ch.