Sochaczew
Artur Partyka gościł w SP nr 7

7 lutego 2018 roku na zaproszenie Rady Rodziców do Szkoły Podstawowej nr 7 w Sochaczewie przybył wyjątkowy gość. Artur Partyka - bo o nim mowa to legenda polskiej lekkoatletyki. Jeden z najbardziej znanych w świecie skoczków wzwyż. Uczestniczył trzy razy w Igrzyskach Olimpijskich: Seul  1988, Barcelona 1992 i Atlanta 1996. Zdobył dwa medale olimpijskie: brązowy w Barcelonie i srebrny w Atlancie. Poza tym wielokrotnie stawał na podium mistrzostw Europy i Świata w zawodach halowych, jak i na otwartym stadionie.

Do Partyki należy również aktualny rekord Polski w skoku wzwyż 238 cm. O tym jak znaczący to wynik może świadczyć fakt, że został uzyskany w 1996. Do tej pory przez 22 lata nie został poprawiony przez żadnego polskiego skoczka.
Podczas wizyty w naszej szkole sportowiec opowiedział o przebiegu swojej kariery sportowej. Zaczął od samego początku czyli osiągnieć szkolnych, aż po Igrzyska Olimpijskie. Wiele uwagi poświęcił pracy nauczycieli i trenerów, mówiąc jak wielki wpływ na jego karierę mieli właśnie oni. Oczywiście dużą uwagę skupił na swoich największych osiągnięciach i startach, drodze do sukcesu, ale też i porażkach, które są wkomponowane w życie każdego sportowca. Dla młodzieży wielką frajdą była możliwość trzymania i zrobienia sobie zdjęć z prawdziwym srebrnym medalem olimpijskim. Olimpijczyk odpowiadał również na mnóstwo pytań zadawanych przez uczniów naszej szkoły.  Na samym końcu spotkania rozdawał mnóstwo autografów oraz chętnie fotografował się z młodzieżą.

Emanuel Zimny