przejdź do Sochaczew.pl
226635 odwiedzin
Jasna szkoła

 Uczniowie z 16 gimnazjów z całej Polski przeszli do finału ogólnopolskiego projektu edukacyjno-sportowego „Jasna szkoła – prosta sprawa!”. Wśród tej szesnastki znalazła się drużyna z naszego gimnazjum – sochaczewskiej „TRÓJKI”. Wygraliśmy nowoczesne i energooszczędne oświetlenie sal lekcyjnych ufundowane przez firmę Philips dla swojej szkoły, jak i dla innych szkół z województwa, które brały udział w projekcie.  Turniej piłkarski odbył się 17 i 18 maja na stadionie Legii w Warszawie pod okiem byłego reprezentanta Polski – Mirosława Szymkowiaka.

Celem projektu „Jasna szkoła – prosta sprawa!” było promowanie wśród młodzieży ze szkół gimnazjalnych wiedzy na temat zdrowego i aktywnego trybu życia, zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju. Dodatkową atrakcją dla uczestników była możliwość udziału w rywalizacji sportowej podczas turnieju piłki nożnej. Szkoły biorące udział w projekcie „Jasna szkoła – prosta sprawa!”   mogły skorzystać z darowizny rzeczowej przeznaczonej na wymianę oświetlenia w szkołach, ufundowanej przez Philips z okazji 90-lecia działalności Firmy w Polsce.

Do projektu zgłosiły się w sumie 124 gimnazja ze 110 miejscowości w Polsce, które od listopada ubiegłego roku do lutego tego roku wykonywały pod kierunkiem nauczycieli zadania dotyczące m. in. przestrzegania właściwej diety i nawyków żywieniowych, zasad higieny, aktywności fizycznej czy zrównoważonego rozwoju. Ostatnim elementem konkursu wiedzy był test internetowy. Po podliczeniu wyników testu oraz ocenie zadań konkursowych przez jury, wyłoniona została finałowa szesnastka gimnazjów, które wykazały się największą wiedzą w edukacyjnej części projektu. Zawodnicy 16 drużyn rywalizujących w turnieju piłkarskim jednocześnie grali o zdobycie nagród w postaci wymiany oświetlenia dla uczniów ze szkół, które w danym województwie zajęły kolejne miejsca w konkursie wiedzy.

 Współorganizatorem i patronem merytorycznym projektu było Centrum UNEP/GRID-Warszawa, a patronami honorowymi Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Partnerami projektu są firmy Pepsi Co., JAKO oraz Klub Piłkarski Legia Warszawa. Patronat prasowy nad projektem objął tygodnik „Głos Nauczycielski”.

TABELA TURNIEJU PIŁKARSKIEGO

Miejsce

Nazwa drużyny

1

Zespół Szkół Nr 1 w Nidzicy

2

Publiczne Gimnazjum nr 1 w Zespole Szkół
im. Mikołaja Kopernika w Pełczycach

3

Publiczne Gimnazjum nr 1
im. Króla Bolesława Chrobrego w Łodzi

4

Zespół Placówek Oświatowych Gimnazjum Morawica

5-8

Gimnazjum nr 29 im. Konstytucji 3 Maja we Wrocławiu

Publiczne Gimnazjum nr 3 w Zduńskiej Woli

Gimnazjum nr 1 im. Armii Krajowej w Tychach

Zespół Szkolno-Przedszkolny Narew

9*

Publiczne Gimnazjum w Zbójnie

 

10


Gimnazjum nr 3 im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie

11-12

Publiczne Gimnazjum w Starych Siołkowicach

Gimnazjum Nr 1 im. Ks. Stanisława Konarskiego w Jarocinie

13-16

Publiczne Katolickie Gimnazjum
im. Świętego Kazimierza w Gdańsku

Gimnazjum im. Dzieci Zamojszczyzny w Bodaczowie

Zespół Placówek Oświatowych Nowa Dęba

Gimnazjum nr 2 im. Adama Mickiewicza w Krakowie

 

*Kolejność miejsc 9-16 ustalona na podstawie wyników meczów „turnieju pocieszenia”.

Gimnazjaliści

Galeria:Jasna_szkoła

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej: www.jasnaszkola.pl   

A A A
02.06.2012
godz.18:49
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość