Osiągnięcia w konkursach matematycznych uczniów szkoły podstawowej

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 7

W KONKURSACH MATEMATYCZNYCH W ROKU SZKOLNYM 2011/2012

1. KONKURS KURATORYJNY Z MATEMATYKI

Jesienią 2011 roku odbył się w naszej szkole I etap konkursu kuratoryjnego z matematyki. Do drugiego etapu- regionalnego zakwalifikował się uczeń klasy VI C Kajetan Wilczak. Dnia 3 grudnia 2011 roku uczeń ten reprezentował naszą szkołę w kolejnym etapie, który odbył się w Warszawie. Zdobył wymaganą ilość punktów i zakwalifikował się do III etapu wojewódzkiego,  który odbył się w lutym 2012 roku.

2. OGÓLNOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY MERIDIAN

Pierwszy etap zmagań odbył  się online w dniach 24-28 października 2011 roku. W ciągu 45 minut młodzi matematycy zmierzyli się z zestawem 15 zadań i od razu otrzymali  informację  przejściu do kolejnego etapu , który odbył się 6  marca 2012 w Warszawie. Z naszej szkoły zakwalifikowały się trzy osoby : Katarzyna Fornalska, Wojciech Deperas i Kajetan Wilczak.
Drugi etap składał się z 30 zadań, na które przewidziano 120 minut. By zwiększyć poziom trudności, za błędne odpowiedzi,  przyznawano punkty ujemne. Nasi uczniowie wypadli bardzo dobrze: Kajetan Wilczak i Wojciech Deperas znaleźli się w pierwszej setce na 419 uczestniczących w drugim etapie z województwa mazowieckiego.

3. POWIATOWY KONKURS „MATEMATYCZNE POTYCZKI”

13 marca 2012 odbył się w Gimnazjum nr 1  w Sochaczewie coroczny konkurs matematyczny dla klas szóstych pt” Matematyczne potyczki”. W tym roku szkolnym organizatorzy zaprosili do udziału szkoły z powiatu sochaczewskiego. Drużyna w składzie Szymon Bąbała, Katarzyna Fornalska, Wojciech Deperas oraz Kajetan Wilczak z naszej szkoły zdobyła bardzo dobre III miejsce  na 5 startujących.

4. WOJEWÓDZKI KONKURS MATEMATYCZNY „MISTRZ ZADAŃ TEKSTOWYCH”

21 kwietnia w Zespole Szkół w Izabelinie  odbył się konkurs „Mistrz zadań tekstowych” dla uczniów szkół podstawowych. Do udziału zgłosiło się około 200 osób ze szkół województwa mazowieckiego. W każdej kategorii wiekowej mogło brać udział tylko dwóch uczniów z danej szkoły. Nasi uczniowie wypadli bardzo dobrze. Uczennica klasy IV C Julia Dasiewicz zdobyła III miejsce i w nagrodę mini wieżę HI-FI, natomiast uczeń klasy III B Mateusz Gradziński wyróżnienie i w nagrodę książkę- album o Puszczy Kampinoskiej.

5. OGÓLNOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY ALFIK organizowany przez „ŁOWCY TALENTÓW- JERSZ”

Jesienią 2011 nasi uczniowie  wzięli udział w konkursie ALFIK MATEMATYCZNY . Bardzo dobrze wypadli uczniowie klas IV i VI. Uczennica klasy IV C Julia Więckowska zdobyła 88 % poprawnych odpowiedzi, a Julia Dasiewicz z klasy IV B 80%, natomiast uczniowie klasy VI C Kajetan Wilczak 87 % i Wojciech Deperas 85 %.Wyróżnieni otrzymali dyplomy za bardzo dobre wyniki i drobne upominki.

6. MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY KANGUR

15 marca 2012 roku nasi uczniowie uczestniczyli   w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny. Nagrodę za   bardzo dobry wynik ( 145 punktów na 150 możliwych do uzyskania ) otrzymał uczeń klasy VI C Kajetan Wilczak, nagrody za wyróżnienia otrzymali: Woźniak Katarzyna, Jaworska Zuzanna,  Kołodziejak Katarzyna z klasy III oraz  Buczek Marcin i Julia Dasiewicz z klas  IV.

Anetta Rosińska

03.06.2012