Mikołajki w naszej szkole

Mikołajki w naszej szkole w tym roku przebiegły wyjątkowo atrakcyjnie. Wszystko to za sprawą wolontariuszy z naszej szkoły, którzy zaangażowali się
w zbiórkę funduszy potrzebnych na leczenie Mikołaja Rokickiego – chłopca chorego na hiperinsulinizm.

z sercem tworzonego zdjęcia z Mikołajem.

Na początku Mikołaj pozował sam, ale wkrótce wsparł go Olaf z „Krainy Lodu”, a później pojawił się kolejny Mikołaj w towarzystwie sympatycznej Śnieżynki. Wszystkim: i uczniom, i nauczycielom dopisywały fantastyczne humory, dzień był pełen dobrych emocji.

Ostatnim etapem zbiórki funduszy na leczenie Mikołaja było stoisko
 z ozdobami świątecznymi stworzonymi podczas specjalnie zorganizowanych warsztatów. Kiermasz rozpoczął się 10.12. podczas zebrań z rodzicami i trwał przez cały następny dzień. Można było kupić stroiki, bombki oraz fantastyczne wełniane skrzaty.

Dzięki naszej zbiórce konto Mikołaja zasiliło się o prawie 6500 zł. Mamy nadzieję, że chłopcu uda się zebrać konieczną kwotę. Nam zaś pozostaje pięknie podsumować akcję. Uczniowie, rodzice i nauczyciele fantastyczne włączyli się w pomoc. Okazali się być ludźmi wielkiego serca i pełnymi empatii. Za fanty na loterię, ciasta, pracę i zaangażowanie pragniemy wszystkim gorąco podziękować.

W organizacji tego przedsięwzięcia zaangażowane były również osoby spoza szkoły – firmy zewnętrzne, których udział uświetnił naszą imprezę.
 Są to: „Elsa i spółka” Animacje dla dzieci. P. Eliza Bartosiak (Śnieżynka i Mikołaj oraz strój Olafa) p. Joanna Kruczyk Studio VIP (użyczenie profesjonalnego oświetlenia do zdjęć), Fundacja Orange (fanty na loterię) P.P.H.U. „STIVEN” z Łowicza (skarpety) Sklep „u Janusza” p. Janusz Bąbała (artykuły spożywcze), PATIO COLOR (farby i spraye do dekoracji).

S&P

23.12.2019