przejdź do Sochaczew.pl
226635 odwiedzin
Zawody Powiatowe w LA w Pruszkowie

Daleko, bo aż do Pruszkowa musieli się wybrać młodzi lekkoatleci -€“ gimnazjaliści oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych na Mistrzostwa Powiatu w lekkiej atletyce organizowane przez sochaczewski Szkolny Związek Sportowy. W gronie tym wystartowali uczniowie Gimnazjum nr 3 w Sochaczewie.
W biegu na 100 metrów gimnazjalistek zwyciężyła Aneta Gonta. Na 600 metrów trzecie miejsce zajęła Klaudia Lelonek. Dziewczęta są uczennicami klas sportowych w Gimnazjum nr 3 w Sochaczewie. Obydwie awansowały do zawodów rangi międzypowiatowej. W pchnięciu kulą zwyciężył Adrian Jachowicz i jego również zobaczymy na międzypowiatach.
W zawodach uczestniczyli również: Justyna Szewczyk, Klaudia Kowalczyk, Dagmara Włodarczyk, Klaudia Brdeja, Klaudia Kurzeja, Daria Izydorek, Mateusz Pisarek, Kamil Sobala, Dawid Pęsiek, Daniel Basiński, Dawid Nowak, Michał Dmowski, Jakub Kosk. 
Szkoda, że najlepsi lekkoatleci (gimnazjaliści) z Powiatu Sochaczewskiego nie dostali pamiątkowych medali albo chociażby dyplomów za swój trud, walkę i wysiłek. Widać jest to za duży koszt organizacyjny. Dziwną sytuacją jest też rozegranie zawodów powiatowych „na obcej ziemi” - co prawda może i stadion w Sochaczewie ma wiele do życzenia, ale na zawody takiej rangi byłby dobry (tak jak w ubiegłych latach). Organizując w ten sposób zawody o charakterze lokalnym -€“ uniemożliwia się rywalizację większej liczby zawodników. Poprzez koszty związane z dojazdem nie tylko obciążony znacznie został budżet szkó,ł ale również nie wpłynęło to pozytywnie na promocję i popularyzację sportu powszechnego jakim jest lekkoatletyka w szerokim tego słowa znaczeniu. 
Wiele w ostatnim czasie mówi się o upowszechnieniu sportu dla wszystkich -€“ widać życie już na samym początku ostro to weryfikuje uniemożliwiając taką rywalizację. 

Emanuel Zimny

A A A
17.09.2012
godz.20:51
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość