Sochaczew
MOJA WŁASNA BAJKA - WYNIKI KONKURSU

WYNIKI KONKURSU „MOJA WŁASNA BAJKA”

W naszej szkole odbył się konkurs pod hasłem „Moja własna bajka”. Celem było napisanie własnej bajki, ilustrowanej rysunkami dzieci. W konkursie wzięło udział 13 dzieci z klas: I, II, III. Poziom prac był wyrównany i wysoki, dlatego jurorzy mieli trudny wybór.

A oto  nasi wspaniali pisarze:

I MIEJSCE:

Stanisław Wójtowicz – klasa 2c

„STRASZNA SZAFA” – bardzo ciekawa książka z niezwykłą szatą graficzną, trzymająca
w napięciu niemalże do samego końca. Autor przekonuje nas, że strach ma wielkie oczy
i czasem warto otworzyć się na to, co jest nam nieznane.

Piotr Ścigocki – klasa 3a

„LEGO – PRZYGODA” – to niezwykła przygoda ozdobiona ciekawymi ilustracjami. Historia porusza ponadczasowy temat przyjaźni i zachęca czytelnika do refleksji.

II MIEJSCE:

Szymon Janicki – klasa 1b

„DAWID I JEGO WIEJSKA PRZYGODA” –  barwna przygoda, której autor przenosi nas
w wiejski świat pachnący trawą i zbożem. Bohaterowie mają frajdę w każdą pogodę, przypominając odbiorcom o zwykłej radości i wdzięczności z dnia codziennego.

Aleksandra Ścigocka – klasa 1b

„CO JEST NAJSMACZNIEJSZE?” – ta krótka historia zaciekawi każdego małego czytelnika. Bajeczne obrazki przenoszą nas na zieloną łąkę, gdzie możemy spotkać miłych przyjaciół
i dowiedzieć się… co jest najsmaczniejsze dla małego Stefka:)

Hanna Pawłowska – klasa 2a

„REKS I PINGWINY” – oryginalna forma książeczki w kształcie pingwina. Wspaniałe ilustracje towarzyszą całej historii, z której dowiemy się, co się wydarzyło w Rezerwacie Pingwinów.

III MIEJSCE:

Bartosz Mańkowski – klasa 1b

„OGRÓDEK” – barwna historia przenosi nas do pachnącego ogródka. W tym magicznym miejscu autor zwraca uwagę na najważniejsze wartości. Przypomina nam o tym, że zawsze jest wyjście z trudnej sytuacji, a wzajemna pomoc wnosi spokój i zgodę.

Mikołaj Wieczorek – klasa 2a

„DZIWNA PLANETA” – autor wraz z przyjaciółmi zabiera czytelnika w kosmiczny świat, opowiada historię, której bohaterowie na pewno nie zapomną do końca życia!

WYRÓŻNIENIE:

Daniel Kucharski – klasa 1a

„PRZYGODY JACKA I AMELKI” – krótkie ilustrowane przygody, napisane
z zaangażowaniem i własnym wkładem pracy.

Mateusz Bednarek – klasa 1a

„HISTORIA PLANETY CIUBU” – aktualna i pouczająca tematyka ekologiczna.

Gabriela Staniaszek – klasa 1b

„KOTO-ROŻEC. PIĘKNY ZWIERZAK” – historia wykonana z zaangażowaniem, autorka porusza ważny temat przyjaźni.

Gabriela Wałczuk – klasa 1b

„PERYPETIE TOSI I ALANA” – ciekawie wykonana książeczka, przedstawiająca historię, która uczy małego czytelnika właściwych zachowań w grupie.

Zuzanna Jabłońska – klasa 2a

„SUPER ZWIERZAKI” – przygoda napisana z zaangażowaniem i własnym wkładem pracy.

Karolina Kisiołek – klasa 3b

„KSIĘŻNICZKA RÓZIA I ZŁY WIRUS” – książka z oryginalną szatą graficzną, wykonana
z dużym wkładem pracy własnej.

Dziękujemy za udział w konkursie, wszystkim pisarzom GRATULUJEMY!

Nagrody niebawem. Już dziś zapraszamy do udziału w drugiej edycji konkursu za rok!

Martyna Ostapiuk

22.02.2021