Finały Mazowieckich Igrzysk Młodzieży

Wrześniowa, zimna i deszczowa aura przywitała finalistów Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce w Płocku. W gronie najlepszych startowała Aneta Gonta w biegu na 100 metrów. Uczennica klasy sportowej Gimnazjum nr 3 w Sochaczewie, trenująca na co dzień w KM Aktywni Sochaczew pod okiem Emanuela Zimnego po eliminacjach 100 metrów była 4 z wynikiem 13.50. W finale pobiegła jeszcze szybciej uzyskując wynik 13.47. Obydwa rezultaty to jej nieoficjalne rekordy życiowe. Niestety do medalu trochę zabrakło i ostatecznie została sklasyfikowana na 4 pozycji. Jest to i tak duży sukces sochaczewskiej zawodniczki. Szkoda tylk, że na imprezie rangi Igrzysk Mazowieckich był ręczny pomiar czasu.
W pchnięciu kulą wystartował Adrian Jachowicz, tak jak Aneta uczeń klasy sportowej w Gimnazjum nr 3 w Sochaczewie, trenujący rugby w Orkanie Sochaczew. Adrian pchnął kulę na odległość 10.89, również poprawiając rekord życiowy. W klasyfikacji zajął bardzo wysokie 5 miejsce.

E&Z

23.09.2012