203111 odwiedzin
„Kocham, lubię, szanuję… nie śmiecę”

Pod takim hasłem ruszyła tegoroczna akcja sprzątania świata, która organizowana jest w naszym kraju już po raz kolejny.  Uczniowie klasy 1b i 1d Gimnazjum nr 3 oraz klasa 5a Szkoły Podstawowej nr 7  wraz z wychowawcami - Mariolą Paciorkowską, Roksaną Mierzwińską i Renatą Jabłońską wzięli udział  w tegorocznej akcji. W porozumieniu z Kampinoskim Parkiem Narodowym, pod kierunkiem leśniczego pana Stanisława Kryla sprzątali las w pobliżu wsi Gorzewnica. Wszystkich dziwiła różnorodność wyrzucanych śmieci, np.: części samochodowe, telewizory, masa  butelek szklanych czy plastikowych.

Czy nie zdajemy sobie sprawy, jak długo niektóre śmieci ulegają rozkładowi? Zwykła guma do żucia rozkłada się pięć lat, reklamówka czterysta lat, a szklana butelka nawet cztery tysiące lat.

Dzięki takim przedsięwzięciom uczniowie uczą się szacunku do natury, jak dbać o czystość środowiska, a także poznają  znaczenie lasów dla życia człowieka. A działania sprawiły, że przynajmniej część śmieci wylądowała, tam gdzie powinna - czyli na prawdziwym wysypisku śmieci.

R&J

GALERIA: Sprzątanie_lasu