203113 odwiedzin
Woźna w roli głównej

15 października w Zespole Szkół w Sochaczewie obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie razem z Samorządem Uczniowskim przygotowali wiele niespodzianek dla nauczycieli i pracowników szkoły. Jedną z nich było przedstawienie przygotowane przez klasę 3A gimnazjum, gdzie w rolach głównych zobaczyliśmy panie woźne, a właściwie uczennice – Aleksandrę Łużyńską i Sylwię Urbaniak – które wcieliły się w ich rolę.

Chcieliśmy odejść od tradycyjnego schematu przedstawień z okazji dnia nauczyciela, gdzie zawsze akcja toczy się w sali lekcyjnej, a główne role grają niesforni uczniowie i krzycząca nauczycielka. Chcieliśmy pokazać coś nowego.  – mówi uczennica Aleksandra Łużyńska. Akcja naszego przedstawienia toczy się na korytarzu szkolnym podczas trwania lekcji. Dwie panie woźne sprzątając wspominają jak to kiedyś w szkole bywało. Po korytarzu kręcą się też uczniowie, którzy pod różnymi pretekstami wychodzą z lekcji – opowiada uczennica Wiktoria Kuczyńska.

Cieszymy się, że spektakl spotkał się ze zrozumieniem oraz uśmiechem naszej kadry. Mamy dużo jeszcze pomysłów, tak więc naszym nauczycielom i pracownikom szkoły jeszcze raz życzymy radości, cierpliwości i wyrozumiałości do nas.

K&Z

Galeria: Dzień_Edukacji_Narodowej